XC60 w sportowym przebraniu

nowe volvo xc60Volvo zważyło na różnorodne gusta nabywców swoich aut oraz zadbało o ich zaspokojenie. Nowy XC60 ( sprawdź) daje możliwość dopasowania nawet najmniejszych szczegółów wyposażenia wnętrza, dzięki czemu luksusowy SUV nabierze sportowego charakteru. Gama dostępnych wersji jest spora, ja jednak na przekór skandynawskiej elegancji Volvo chcę przedstawić Wam sportową naturę owego auta – wersję R-Design.

Jeżeli wybierzecie Volvo ze względów racjonalnych, a w duszy jesteście miłośnikami jazdy, nie przemieszczania się, pamiętajcie o wersji R-Design. Od razu napiszę, iż ten typ nie posiada specjalnie stworzonej wersji silnika. Wybieracie zatem spośród siedmiu opcji:

 • Benzyna
  – 5-cylindrowy o pojemności 2 497 cm3,  254 KM i napędem na obie osie
  – 4-cylindrowy o pojemności  1 969 cm3, 245 KM i napędem na przednią oś
  – 4-cylindrowy o pojemności  1 969 cm3, 306 KM i napędem na przednią oś
 • Olej napędowy (w razie gdyby ktoś był zainteresowany 😉 )
  – 4-cylindrowy o pojemności  1 969 cm3, 150 KM i napędem na przednią oś
  – 4-cylindrowy o pojemności  1 969 cm3, 190 KM i napędem na przednią oś
  – 5-cylindrowy o pojemności 2 400 cm3,  190 KM i napędem na obie osie
  – 5-cylindrowy o pojemności 2 400 cm3,  220 KM i napędem na obie osie

W kwestii technologii silnik to jednak nie wszystko. Uspokajam, iż nowe XC60 R-Design posiada niższe sztywniejsze zawieszenie, zaopatrzone w mocniejsze stabilizatory oraz twardsze sprężyny – zatem sportowe zawieszenie jest 🙂

Czym optycznie wyróżnia się od kolegów? Pierwszą rzeczą zwracającą uwagę jest kratka wlotu powietrza. Oku nie umknie również przedni spojler, 18- lub 20-calowe felgi oraz podwójna końcówka układu wydechowego. W środku samochód może kojarzyć się z kokpitem samolotu. W pierwszym momencie możecie odnieść wrażenie, że jest w nim strasznie ponuro. Tak właśnie ma być w samochodzie sportowym. Żaden z elementów nie powinien rozpraszać kierowcy. Nudno jednak nie jest. Przeszycia będące typowym „chwytem” sportowym oczywiście są. Pominę je, zaś napomknę o fotelach wzorowanych na wyścigowych kubełkach, które pomogą Wam czuć się częścią samochodu, ułatwiając kontrolę nad nim.

Wygląda na to, że wszystkie istotne elementy wyróżniające nowe Volvo XC60 R-Design na tle pozostałych wersji zostały wymienione.

Na koniec kilka zdjęć, które pokażą o czym było pisane 🙂

 


Elementami wyróżniającymi nadwozie są kratka wlotu powietrza w kolorze Matt Tech Black z błyszczącymi paskami oraz spojler.


 


nowy xc60 wydech

 

Sportowy dyfuzor i chromowana podwójna końcówka układu wydechowegonowy xc60 felgi

Pięcioramienne felgi Ixion w dwóch wzorach
i rozmiarach.nowy xc60 kokpit

W kabinie znajdują się pokryte skórą kierownica oraz mieszek lewarka skrzyni biegów z przeszyciami charakterystycznymi dla sportowego stylu. Cyfrowy wyświetlacz zegarów pokazuje tryb pracy R-Design. Całe wnętrze utrzymane jest w tonacji czerni.


 


nowy xc60 kubełki

 

 

Wyprofilowane fotele sportowe w dwóch wersjach, tekstylno-skórzanej lub całkowicie skórzanej z białymi przeszyciami.


 

Wszystkie zamieszczone zdjęcia pochodzą z serwisu volvocars.com

 

 

Leave a reply