Ubezpieczenie na życie a nowotwór – specjalna oferta ING Życie

Nowotwory stały się wręcz chorobą naszych czasów. Te straszne i ciężkie do pokonania schorzenia są przyczyną coraz większej ilości zgonów, bądź poważnych problemów zdrowotnych. Właściwość ta została także zauważona przez towarzystwa ubezpieczeniowe, które budują specjalne oferty skrojone właśnie pod ryzyko wystąpienia raka. Najbardziej znaną, głównie za sprawą głośnej kampanii marketingowej, jest oferta ING Życie.

papierosy

źródło: Pinterest

Wspomniana oferta jest dodatkiem do większego pakietu „Sposób na przyszłość” – połączenia ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym i nie można nabyć jej oddzielnie. Na czym konkretnie polega dodatkowa opcja?

W przypadku zachorowania na raka ubezpieczony otrzymuje pomoc od ING rozbitą na raty. 40% sumy jest wypłacana po zdiagnozowaniu choroby, w przypadku operacji otrzymuje kolejne 20% – jednak tylko jednorazowo. 5% przelewane jest za radio- bądź chemioterapię, jednak nie więcej niż 5 razy. 10% za nawrót nowotworu oraz 10% za wygraną walkę z rakiem. Dodatkowo ubezpieczony otrzymuje pomoc w postaci pokrycia kosztów dojazdu do szpitala, opiekę nad dziećmi, czy wsparcie psychologa, lecz łączna wartość tych usług nie może przekroczyć 5 tys. zł.

Koszty ubezpieczenia są zróżnicowane w zależności od płci i wieku. W opcji „ONA”, gdzie wariant podstawowy obejmuje 7 najczęściej występujących nowotworów u kobiet (piersi, macicy, szyjki macicy, jajnika, jajowodu, pochwy, sromu), dla 35 letniej kobiety miesięczny koszt wyniesie 9,18 zł, dla 40-letniej 15,88, a dla 45-letniej – 24,75 zł.

Z kolei w wariancie stworzonym z myślą o mężczyznach „ON”, który obejmuje 5 rodzajów nowotworu (płuc, prostaty, jądra, prącia, oskrzeli) miesięczny koszt dla 35-latka to 10,48 zł, dla 40-latka 22,22 zł, a dla 45-latka 35,96 zł.

W obu przypadkach istnieje możliwość rozszerzenia pakietu na inne rodzaje nowotworów, oczywiście co będzie się wiązało ze zwiększeniem składki.

Leave a reply