Ubezpieczenie na wszelki wypadek

Jeszcze do niedawna było tak, że gdy w naszym życiu zachodziły jakieś na tyle istotne zmiany, by uwzględnić ten fakt w posiadanej polisie ubezpieczeniowej, trzeba było modyfikować lub nawet całkowicie zmieniać dotychczasową umowę. Na szczęście dłużej już nie będzie to konieczne, ponieważ zaczynają się pojawiać na rynku pakiety ubezpieczeń profilowanych właśnie pod tego typu sytuacje – konkretniej rzecz biorąc mowa o pakiecie Projekt Jutro, który właśnie niedawno miał swą premierę.

Kilka osób w różnym wieku

Projekt Jutro to najnowsza propozycja od MetLife (źródło grafiki: metlife.pl)

Najbardziej rewolucyjną właściwością opisywanego pakietu ochronno-inwestycyjnego jest jego elastyczność. Najogólniej rzecz biorąc pomysł nie jest szczególnie nowy, bo zakłada jednoczesne posiadanie ubezpieczenia na życie i gromadzenia jednostek uczestnictwa w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych, ale dzięki kilku istotnym detalom Projekt Jutro zapowiada się interesująco. Po pierwsze polisa podpisywana jest bezterminowo, czyli chroni również bezterminowo, co oznacza, że podpisujemy zobowiązanie na co najmniej 15 lat (tyle wynosi najkrótszy możliwy okres ubezpieczenia).

Kolejna innowacja to fakt, że w każdym miesiącu mamy prawo dokonać zmiany wysokości kwoty ubezpieczenia na wypadek śmierci, dzięki czemu na bieżąco możemy aktualizować tę sumę do takiej wysokości, jaka nam w danej chwili odpowiada. W każdym momencie również mamy pełne prawo rozwiązać umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym, co skutkuje wypłatą zgromadzonych do tego momentu na koncie środków.

Opcjonalnie można dokupić sobie ochronę zdrowia (poważna choroba, pobyt w szpitalu, operacja chirurgiczna) oraz ochronę dla małoletnich dzieci na wypadek trwałego inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku, pobytu w szpitalu albo groźnej choroby. Dodatkowo w pakiecie tym otrzymujemy ochronę dla dzieci na wypadek złamań lub oparzeń powstałych w wyniku NW. Co interesujące (i coraz częściej praktykowane przez renomowane towarzystwa ubezpieczeniowe) wysokość wypłacanego świadczenia z tytułu złamania, oparzenia albo trwałego inwalidztwa jest podwajana w okresie wakacyjnym, czyli od 1. lipca do 31. sierpnia.

Przeważnie kupowanie czegoś „na wszelki wypadek” jest marnowaniem pieniędzy, ale w przypadku tego konkretnego pakietu ubezpieczeniowego widać wyraźnie, że jest to sensowny krok dla każdego, kto ceni sobie nie tylko swoje życie i zdrowie.

Leave a reply