Ubezpieczenie auta w towarzystwie ubezpieczeniowym czy u dealera?

Każdy kierowca w Polsce musi mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC – bez tego w razie ewentualnego wypadku czy drobniejszego zdarzenia drogowego koszty poniesie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który jednak w praktycznie każdym przypadku będzie próbował odzyskać poniesione wydatki od sprawcy wypadku. W wielu przypadkach może to oznaczać zobowiązanie finansowe nawet do końca życia i choć w wielu przypadkach nie wygląda to aż tak drastycznie, to jednak kwoty zawsze są niebagatelne i sięgają wielu tysięcy złotych.

Najczęściej polscy kierowcy ubezpieczenie samochodu wykupują w towarzystwach ubezpieczeniowych, które od lat konkurują ze sobą, oferując rozmaite zniżki i rabaty za bezszkodową jazdę. Od pewnego czasu jednak na rynku pojawiają się kierowane przede wszystkim do nabywców nowych samochodów oferty ubezpieczeń opracowywane przez producentów aut w kooperacji z instytucjami ubezpieczeniowymi. Coraz częściej zdarza się również, że te właśnie oferty są znacznie atrakcyjniejsze niż to, co proponują zewnętrzne firmy ubezpieczeniowe.

Dla przykładu ubezpieczenie samochodu w Skoda Finance (http://www.skoda-auto.pl/finansowanie/ubezpieczenia) nie tylko pozwala za zachowanie najwyższych dotychczasowych zniżek z poprzedniego towarzystwa ubezpieczeniowego, ale również gwarantuje w przypadku bezszkodowej jazdy preferencyjne stawki ubezpieczeniowe zarówno w pierwszym roku użytkowania samochodu, jak i w latach następnych.

Do oczywistych należy fakt, że żadne stosowane obecnie systemy bezpieczeństwa nie są w stanie w pełni uchronić naszego auta przed kradzieżą czy szkodą całkowitą. Specjaliści ze Skoda Finance zdają sobie z tego sprawę w nie mniejszym stopniu niż kierowcy, dlatego ich oferta zapewnia także zwrot pełnej wartości pojazdu z dnia zawarcia umowy ubezpieczeniowej (a nie z dnia wystąpienia szkody czy kradzieży, jak wielu innych ubezpieczycieli) w przypadku kradzieży albo szkody całkowitej do trzeciego roku eksploatacji pojazdu. Na koniec zaś dodajmy, że dla posiadaczy bezpiecznych samochodów (czyli takich, które są wyposażone w systemy bezpiecznej jazdy) przewidziane są zniżki przy zawieraniu umowy na kolejny rok. Naprawdę niewielu ubezpieczycieli może próbować przebić tę ofertę, a warto wspomnieć, że wymienione powyżej korzyści to jedynie ułamek tego, co proponuje Skoda Finance.

Leave a reply