Ubezpiecz opony w swoim aucie!

Jeśli samochód jest dla nas nie tylko urządzeniem ułatwiającym codzienne robienie zakupów lub na przykład jeśli jest to nasze narzędzie pracy (co jest w zasadzie normą w przypadku bardzo wielu stanowisk w dzisiejszych czasach), to warto zatroszczyć się o to, by zwykłe, prozaiczne przebicie opony nie zniweczyło naszych planów ani nie sprawiło, że nie dotrzemy na czas z towarem do kontrahenta.

Wprawdzie ubezpieczenie assistance, z którego korzysta całkiem spora liczba kierowców w Polsce, zapewnia pomoc w przypadku uszkodzenia ogumienia naszego samochodu (wymiana koła na zapasowe lub holowanie do punktu oferującego usługi wulkanizacyjne), jednak po pierwsze tego rodzaju wsparcie dotyczy wyłącznie rozszerzonych pakietów (które wykupuje znikomy procent właścicieli aut), a po drugie nie pokrywa kosztów naprawy opony. Istnieje jednakże rozwiązanie, dzięki któremu tak zwany „kapeć” nie stanie się źródłem dodatkowych wydatków – to ubezpieczenie opon.

Warto wykupić ubezpieczenie opon, jeśli sporo jeździmy samochodem (źródło grafiki: Pinterest)

Warto wykupić ubezpieczenie opon, jeśli sporo jeździmy samochodem (źródło grafiki: Pinterest)

Choć może się to wydawać nieco absurdalne (przynajmniej na pierwszy rzut oka), to jednak ubezpieczenie opon jest jak najbardziej sensownym pomysłem i to z kilku powodów. Najważniejszym chyba jest fakt, że zazwyczaj ten pakiet ubezpieczeniowy nie jest ograniczony żadnym limitem kilometrów, co oznacza, że pomoc otrzymamy nie tylko pod własnym domem, ale także „w terenie”. Ponadto (podobnie jak w rozszerzonym assistance) fachowcy wymienią nam koło lub doholują pojazd do warsztatu wulkanizacyjnego, jednak dzięki ubezpieczeniu opon ni poniesiemy żadnych kosztów naprawy uszkodzonego ogumienia.

Mało tego: skorzystanie ze wspomnianego pakietu w żaden sposób nie wpływa na naszą historię bezszkodowej jazdy, co oznacza, że nie stracimy żadnych zniżek z tego tytułu, a oprócz tego korzystać z udogodnień związanych z opisywanym pakietem ubezpieczeniowym możemy dowolną ilość razy w ciągu danego roku. Również ceny tych ubezpieczeń są całkiem przystępne, jednak zawsze warto odpowiednio rozpoznać rynek zanim zdecydujemy się na konkretnego ubezpieczyciela, ponieważ oferty bywają rozmaite – niezależnie jednak od tego, które towarzystwo ubezpieczeniowe wybierzemy, na pewno nie będziemy żałować.

Leave a reply