Świadomy wybór ubezpieczenia na życie

O tym, że warto się ubezpieczyć na życie, wiemy wszyscy, choć w Polsce nadal sprzedaż polis na życie jest relatywnie niska. Nie jest to efekt niedostępności tego rodzaju ubezpieczeń czy ich zbyt wysokiej ceny, a raczej wynik zakorzenionego w Polakach przeświadczenia, że „jeszcze zdążą wykupić” taki pakiet i że „nie potrzebują” ubezpieczenia na życie. Można oczywiście podchodzić do sytuacji w tak niefrasobliwy sposób, ale nigdy nie powinniśmy zapominać o naszych najbliższych, którzy w razie naszej śmierci w wyniku na przykład nieszczęśliwego wypadku nie dość, że stracą bliską osobę, to jeszcze zostaną pozbawieni środków do życia.

czerwone serce z napisem life insurance

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza byt naszym najbliższym (źródło grafiki: Pixabay)

Właśnie na tego rodzaju sytuacje firmy ubezpieczeniowe oferują polisę na życie i choć może się nam wydawać, że mamy jeszcze czas na jej wykupienie, to należy mieć świadomość nieprzewidywalności życia. Rzecz jasna wybór polisy musi być poprzedzony odpowiednim rozeznaniem na rynku i określeniem swoich potrzeb w tym zakresie (kwota, precyzyjny zakres ubezpieczenia, ewentualne oferty dodatkowe), ale naprawdę nie warto go odwlekać.

Jednym z największych problemów jest wybranie odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego – jako zasadę można przyjąć, że nieznane i nowe towarzystwa należy omijać, aby nie paść łupem potencjalnych oszustów. Zdecydowanie lepszym wyborem jest firma ubezpieczeniowa o ugruntowanej na rynku pozycji i kapitale zapewniającym płynność wypłaty świadczeń w razie zaistnienia takiej konieczności. Dobrym wyborem może być na przykład cieszący się dobrą opinią Aegon (kliknij), który w realiach polskiego rynku ubezpieczeniowego funkcjonuje z powodzeniem już od wielu lat.

Pamiętajmy zatem o tym, by zapewnić naszym bliskim przynajmniej zabezpieczenie finansowe na wypadek naszej śmierci – ale niech wybór towarzystwa ubezpieczeniowego i kwoty ubezpieczenia będzie decyzją w pełni świadomą, przemyślaną i ukierunkowaną na dobro najbliższych nam osób.

Leave a reply