Skoda Fabia – najnowsza odsłona

Produkowana nieprzerwanie od 1999 roku Skoda Fabia w swojej najnowszej odsłonie zaskakuje bardzo pozytywnie – nie dość, że projektanci dołożyli starań, by auto wyglądało nowocześnie i dość sportowo, to na dokładkę stworzyli samochód bardzo dobrze oceniany przez kierowców oraz niezwykle bezpieczny (maksymalna nota pięciu gwiazdek w testach EuroNCAP). Nowa Fabia ma jednak do zaoferowania znacznie więcej…

niebieska skoda fabia 3 generacji

Nowa Skoda Fabia to naprawdę ładne auto (źródło grafiki: skoda-auto.pl)

Jedną z ciekawszych cech nowej Skody Fabii jest ogrom możliwości kustomizacji wyglądu zewnętrznego: 125 kombinacji kolorów daje praktycznie nieograniczoną swobodę wyboru, co w praktyce oznacza, że możemy stworzyć Fabię absolutnie unikalną i jedyną w swoim rodzaju. Nowoczesne auto to jednak nie tylko wygląd, ale także i osiągi, ekonomia, komfort oraz bezpieczeństwo. Pod każdym z tych względów Skoda Fabia pozytywnie się wyróżnia:

– oto garść szczegółów.

Spalanie poniżej 4,5 litra/100 km to całkiem dobry wynik, a dodatkowym atutem Fabii trzeciej generacji jest zawieszenie jakby celowo dobrane do polskich dróg: nie za twarde i nie za miękkie oraz bardzo wytrzymałe – to zdecydowana zaleta. Ergonomiczne wnętrze zaprojektowane z myślą o wygodzie kierowcy i pasażerów to kolejny plus, a obecność w standardzie wyposażeniowym 6 poduszek powietrznych, regulowanej w dwóch płaszczyznach kierownicy i systemów ABS, ESP i MSR tylko potwierdza słuszność przyznanej wysokiej oceny poziomu bezpieczeństwa.

Nowa Skoda Fabia ma też największy w swej klasie bagażnik (330 litrów), który po złożeniu siedzeń powiększa się do 1150 litrów (dla wersji kombi te wartości wynoszą odpowiednio 530 i 1395 litrów), dzięki czemu dobrze sprawdza się zarówno jako auto miejskie, jak i w roli samochodu rodzinnego. Cena jest również skalkulowana na rozsądnym poziomie, trudno się więc dziwić, że chętnie wybieramy ten model. Podsumowując: trzecia generacja Fabii to bardzo udana konstrukcja, którą polecam ze spokojnym sercem każdemu! Sprawdź!

Leave a reply