Rowerki dla dzieci: laufrad

Laufrad to nazwa rowerka biegowego przeznaczonego dla dzieci w wieku powyżej 1,5 roku. Rowerek balansowy, zwany bezpedałowym ułatwi dziecku przygotowanie do nauki jazdy na zwykłym rowerze. Kupując dziecku laufrad pozwalamy naszemu maluszkowi spożytkować nadmiar energii i rozwinąć jego zdolności motoryczne.

Laufrad może przypominać wyglądem prawdziwy rower:

 

rower dziecięcy Laufrad

 

Zanim dziecko osiągnie wystarczający wiek do nauki jazdy na rowerze warto kupić mu laufrad, który sprawi, że nie tylko nie będzie zazdrościł starszym kolegom rowerków, ale również przygotuje się do trudnej sztuki prowadzenia jednośladu. Jazda na tym bezpedałowcu umożliwi dziecku spożytkowanie nadmiaru energii i opanowanie podstaw utrzymywania równowagi oraz koordynacji ruchowej.

Kupując dziecku nawet rower bez pedałów musimy pamiętać o względach bezpieczeństwa i zakupić maluszkowi odpowiedni kask:

laufrad dla dziewczynki

Brak pedałów i zębatki oraz łańcucha sprawia, że dziecko może skupić całą swoją uwagę na kierunku jazdy, co ułatwia naukę utrzymywania równowagi za pomocą balansu ciałem. Dziecko uczy się bez stresu, ponieważ ma świadomość, że w razie potrzeby może zaprzeć się nóżkami i bezpiecznie zatrzymać.

Dziecko, które korzystało z Laufradu szybciej przesiądzie się na prawdziwy rower i łatwiej nauczy trudnej sztuki prowadzenia jednośladu. Zaletą, która odróżnia laufrady od rowerków trzykołowych jest łatwość poruszania po nierównych powierzchniach. Rowerek bez pedałów bez trudu podjedzie pod wzniesienia i poradzi sobie ze zjazdem z krawężnika.

Laufradem mogą jeździć dzieci w wieku nawet 18 miesięcy!

 

laufrad dla malucha

Source: amazon.de via Irena on Pinterest

 

Leave a reply