Piłkarze w reklamach samochodów

Juventus w reklamie Jeep
Zainspirowana nową reklamą Volvo, stworzyłam swoją listę najlepszych reklam samochodów z udziałem piłkarzy, na które warto zwrócić uwagę.

 

 

W podziale na kategorie wyłoniłam liderów:

  • NOWOŚCI

VOLVO XC70

Wyboru nie ma dużego, jednak na uwagę z pewnością zasługuje Volvo XC70, którego twarzą jest grający na pozycji napastnika w Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimović.
Celem twórców było podkreślenie skandynawskiego charakteru marki. I to udało im się wyśmienicie.
Ibrahimović jest kapitanem szwedzkiej reprezentacji, co więcej w tle słyszymy jak piłkarz śpiewa hymn, czego nigdy nie robi przed meczami (ciekawe, czy wczuł się w misję reklamy, czy też nakłoniło go do tego wynagrodzenie 😉 ). Przyznam, że nieco rozbawił mnie obraz polującego piłkarza. Po małym researchu okazało się jednak, że co dwudziesty Szwed poluje przynajmniej raz w roku. Z wątku piłkarza-myśliwego już się nie śmieję.
Reklama jest dłuuuuga. 2:01 minuty pozwalają nam poznać nie tylko to, co stanowi ikonę Szwecji, ale i rodzinę Zlatana.
Nawiązując jeszcze do hymnu, ciekawostką jest, iż muzykę skomponował Max Martin współpracujący między innymi z Celine Dion oraz Jonem Bon Jovi.
Volvo naprawdę się postarało 🙂

Volvo XC70 i Ibrahimovic

  • ŚMIESZNE

CITROEN DS5

Po przeczytaniu nagłówka spodziewałam się, że nie baletnice nauczą piłkarzy subtelnych unoszeń i pełnych gracji piruetów, lecz czwórka „arsenalczyków” zrewolucjonizuje układ tancerek. Okazało się jednak, że pełni pokory piłkarze poddali się swoim instruktorkom.
Przynajmniej pojawienie się DS5 ożywiło na koniec muzykę.
Reklama ta nie jest jedyną, w której możemy zobaczyć graczy Arsenalu. Piłkarze, wśród których znajduje się Wojtek Szczęsny przetestowali już chyba wszystkie najnowsze modele Citroena.  Wideo z kampanii promocyjnej możecie znaleźć niemalże wszędzie.

Citroean DS5 i Arsenal Londyn

  • MOTYWUJĄCE

JEEP

Jeep podobnie, jak Citroen do swoich reklam zaangażował sponsorowany przez siebie klub – Juventus Turyn. Do tematu podeszli jednak zupełnie inaczej. Piłkarze przemieszczając się wszystkimi modelami Jeepa docierają do najdalszych zakątków pokazując, że każde miejsce może być stadionem.
Hasło brzmi: „Gdy pasja jest prawdziwa, każde marzenie jest drogą, a każde miejsce stadionem”.  Piłkarze Juve udowadniają to super Jeepami, którym żadna przeszkoda nie straszna, by dotrzeć do miłośników piłki nożnej.
Ujęcie, w którym z kurzu wyłania się Grand Cherokee jest po prostu cudowne!

Jeep i Juventus

  • POPULARNE

OPEL ASTRA

Przeglądając reklamy samochodów niezależnie od tego, czy mają w nich brać udział sportowcy, czy też nie bezapelacyjnie musi pojawić się Astra oraz „nasi chłopcy”.  Tak naprawdę nasze zgrywusy mogłyby z powodzeniem startować w kategorii „Śmieszne” i to nie tylko ze względu na ich skrywane uśmieszki podczas każdej sceny. Wyobraźcie sobie, że Kuba Błaszczykowski lub Łukasz Piszczek luuub Robert Lewandowski siedzą z katalogiem Opla i wybierają dla siebie jedną z wersji Astry.

Opel Astra i Lewandowski

 

  • CRISTIANO RONALDO

SUZUKI SWIFT

Nieco dziwi mnie udział tego piłkarza w reklamie Swifta i moim zdaniem nie jest to wideo zasługujące na zapamiętanie. Ronaldo swojego czasu robił furorę i dlatego zdecydowałam się pokazać Wam ten klip. Jeżeli nie zraża Was niemiecki lektor, zapraszam do obejrzenia 😉

Suzuki Swift i Cristiano Ronaldo

Leave a reply