Nowy Ford C-MAX: samochód głównie rodzinny

W segmencie samochodów rodzinnych praktycznie od zawsze dominują nadwozia typu kombi, jednak zdecydowanie nie jest to jedyna opcja dla osób chcących zapewnić swej rodzinie wygodny środek transportu. Posiadacze kilkorga dzieci z reguły szukają auta w rodzaju vana, żeby względnie swobodnie pomieścić w nim nie tylko wszystkich członków rodziny, ale także ich bagaże podczas rodzinnego wypadu na wakacje, ale dla tych, którzy mają tylko jedno lub dwójkę dzieci, nowy Ford C-MAX może się okazać bardzo dobrym wyborem (sprawdź).

Czerwony Ford C-MAX na parkingu

Ford C-MAX po liftingu prezentuje się naprawdę wyśmienicie (źródło obrazka: ford.pl)

Jako auto rodzinne C-MAX dobrze sprawdzi się choćby dlatego, że ma naprawdę przestronne i ergonomicznie zaprojektowane wnętrze oraz całe mnóstwo drobnych, ale przydatnych udogodnień technicznych, dzięki którym nawet długa podróż jest całkiem przyjemna. Fotele dają się bardzo łatwo konfigurować na wiele sposobów, a w sytuacji, gdy akurat potrzebujemy dużej przestrzeni ładunkowej, z pomocą przychodzi Ford Flat System (czyli system składania tylnych foteli zupełnie na płasko, dzięki czemu uzyskuje się dużą i regularną w kształtach przestrzeń bagażową.

Bardzo dobrze sprawdza się także system bezdotykowego otwierania i zamykania auta (Ford KeyFree) – zwłaszcza wtedy, gdy na przykład w jednej ręce mamy zakupy, a w drugiej trzymamy rączkę naszego dziecka, prowadząc je do samochodu. Warto przy tej okazji wspomnieć o unikalnym rozwiązaniu technicznym, polegającym na możliwości otwarcia tylnej klapy bagażnika za pomocą jednego ruchu stopą (pod tylnym zderzakiem). To niezwykle przydatne w sytuacji, kiedy w obu rękach niesiemy coś, co chcemy docelowo zapakować do bagażnika.

Dobry samochód rodzinny musi także być bezpieczny i Ford C-MAX pod tym względem nie tylko spełnia oczekiwania, ale nawet je zdecydowanie przewyższa – bądź co bądź nie w każdym aucie tego segmentu znajdziemy między innymi elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), ramę skonstruowaną ze stali o najwyższej możliwej wytrzymałości, ABS z EBD, poduszki i kurtyny powietrzne, system Active City Stop (zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach – do 50 km/h), system Pre-Collision Assist (pomaga uniknąć zderzenia z obiektem lub pojazdem poruszającym się z przodu prowadzonego przez nas C-MAXA samoczynnie hamując auto w razie wykrycia potencjalnego zagrożenia i jednoczesnego braku reakcji kierowcy), system TPMS (monitoring aktualnego ciśnienia w oponach), samoczynnie ściemniające się lusterko wsteczne, system kontroli pasa ruchu, a nawet wycieraczki dostosowujące prędkość swego działania do intensywności deszczu.

Rzecz jasna nowy Ford C-MAX jest też ekonomiczny – wersja wyposażona w benzynowy silnik EcoBoost 1,6 litra o mocy 125 koni mechanicznych może przy oszczędnej jeździe spalać około 6 litrów paliwa na 100 km, co jest naprawdę niezłym wynikiem.

Krótko mówiąc Ford C-MAX to dobry wybór dla każdego, kto chce zapewnić swej rodzinie podróże naprawdę bezpiecznym autem w komfortowych warunkach przy relatywnie niewielkim zużyciu paliwa.

Leave a reply