Nowy Civic Type R w drodze po rekord

Civic_Type_R_testing (1)Kto czeka na premierę nowego Civic’a Type R musi uzbroić się w cierpliwość. Samochód pojawi się na rynku bowiem dopiero w 2015 roku. Honda ujawniła jednak pierwsze informacje dotyczące tego napędzanego turbodoładowanym silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem paliwa i mocy co najmniej 280 KM auta.

Pierwsza odsłona Civic’a miała miejsce 10 września na konferencji prasowej Hondy zorganizowanej podczas  65. Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Prezes Honda Motor Europe, Manabu Nishimae, ujawnił ponadto ambitny plan producenta, którego celem jest zdobycie przez Civic’a Type R miana najszybszego przednionapędowego samochodu na słynnym niemieckim torze Nurburgring.

Spędziliśmy ostatnio tydzień na Nurburgring, prowadząc intensywnie testy i mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia założonego celu, czego przykładem jest ustanowienie czasu okrążenia zbliżonego do rekordu toru – powiedział Manabu Nishimae.

Skoro prowadzący Civic’a Gabriele Tarquini (kierowca Hondy rywalizujący w wyścigach WTCC) osiągnął podobny czas do rekordzisty z 2004 roku – Takuma Sato, oznacza to, że objechał niespełna 5,2 kilometrowy tor w około 1:27.691. Pojęcie „zbliżony” jest jednak subiektywnym określeniem, dlatego wynik Włocha może pozostawiać jeszcze wiele do życzenia. Na tak krótkim odcinku trudno jest bowiem uciąć nawet sekundę.

Honda ma jeszcze sporo czasu na testy, więc miejmy nadzieję, że się uda i ustanowią nowy rekord, nie tylko dla przódnapędów, ale i całego toru.

W oczekiwaniu na prezentację na żywo musi nam wystarczyć te kilka zdjęć oraz wideo promujące predyspozycje jezdne nowego Civic’a. O jak dynamiczną prezencję auta zadbał kierowca Hondy rywalizujący w wyścigach WTCC, Gabriele Tarquini.

 

Civic_Type_R_testing (3)

Civic_Type_R_testing (1)   Civic_Type_R_testingCivic_Type_R_testing (2)

 

 

Leave a reply