Niezapomniane wrażenia z jazdy tirem

jazda tirem - pomysł na prezent

fot.: katalogmarzen.pl

Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami motoryzacji, czy nie, tiry, te prawdziwe kolosy na drodze, zawsze robią na nas ogromne wrażenie. Można się irytować na nieostrożną jazdę ich kierowców, można podziwiać ich gabaryty, ale nic nie zastąpi osobistego doświadczenia jazdy tirem. Wykupując voucher na godzinną przejażdżkę tirem dajemy sobie lub obdarowanej nim osobie okazję niezapomnianych wrażeń. Może dzięki nim łatwiej będzie nam zrozumieć zachowanie ciężarówek na drodze, a może właśnie spełnimy swoje lub czyjeś dziecięce marzenie.

Kierowanie osobówką to nie to samo, co ciężarówką

Już po wejściu do kabiny ciężarówki odkryjemy ogromną różnicę w porównaniu z autem osobowym. Przede wszystkim znajdziemy się na wysokości ponad metra nad powierzchnią asfaltu, co zupełnie zmieni nasze postrzeganie sytuacji na drodze. Później opanować będziemy musieli system zmiany biegów, który może polegać na użyciu dwóch skrzyń biegów i w sumie 16 stopni. W końcu nie tak łatwo będzie poradzić sobie z gabarytami pojazdu, ponieważ jego długość wraz z naczepą sięga często nawet 15 metrów, a promień zachodzenia na zakrętach sprawia, że każdy manewr wymaga o wiele większej przestrzeni. Zanim, więc zapiszemy się na kurs kategorii C, może warto sprawdzić, czy naprawdę nas to kręci.

Urodziny za kółkiem tira

Szukając pomysłu na oryginalny prezent urodzinowy, warto przeanalizować upodobania osoby, którą chcemy obdarować. Jeśli ktoś spędza całe godziny przed komputerem na grze „Mad Truckers” lub podobnej, to zakup vouchera na jazdę tirem wydaje się trafioną inwestycją. Z takiego prezentu ucieszy się także każda osoba lubiąca wyzwania i ekstremalne sposoby spędzania wolnego czasu. Wykupionej jazdy tirem nie trzeba wykorzystywać od razu, można to zrobić w okresie 12 miesięcy w dowolnym terminie, oczywiście wcześniej rezerwując go u organizatora. W wyznaczonym dniu lepiej włożyć coś wygodnego oraz sportowe obuwie, bo jak się okazuje kierowanie ciężarówką to spory wysiłek. Nie trzeba się jednak zawczasu martwić o ewentualne komplikacje podczas manewrów kolosem po placu. Cały czas początkującemu tirowcowi towarzyszyć będzie doświadczony instruktor, który udzieli mu niezbędnych wskazówek. (Więcej informacji na temat prezentu można znaleźć na stronie Katalogu Marzeń – jazda tirem)

Leave a reply