Samochód służbowy dla mamy

młoda mama zapina niemowlę w nosidełku w samochodzie

Powroty do pracy po urlopie macierzyńskim bywają ciężkie, i to nie tylko dla mam i ich dzieci, lecz również dla pracodawców. Bo jak ta mama ma wytrwać w tej ciszy lub harmidrze, który nie jest wynikiem  gaworzenia? A jak pracodawca ma jej powiedzieć, że teraz w ciągu dnia będzie dziesiątki, a czasem nawet setki kilometrów od domu…  Choć pracownik będzie zgrywał twardego drwala, to i tak błysku w oku na oświadczenie o samochodzie służbowym nie ukryje. Tym bardziej, że w tej kwestii można zadowolić obie strony i wybrać taki model, który sprawdzi się wyśmienicie w obu rolach – pojemnego przewoźnika dla handlowca, jak i praktycznego mamowozu. Jaki model wybrałam dla naszej świeżo upieczonej mamy?

Oklejanie samochodu – jak się wyróżnić?

oklejanie samochodów folia 3M

Zwiększanie atrakcyjności samochodu poprzez oklejenie go folią to już powszechny zabieg.  Zazwyczaj stosowany był w celach reklamowych, dziś nie chodzi tylko o promocję. Folia pozwala chociażby na zmniejszenie kosztów odnowienia karoserii lub personalizację. Obstawiam, że to druga opcja kieruje większością właścicieli aut. Dziś modnym jest odzwierciedlanie swojej osobowości w gadżetach oraz ich charakterze. Etui na telefon, laptop, zegarek, a nawet samochód, choć znacząco przewyższa gabarytami pozostałe, ma wyróżnić jego posiadacza.
I jak ja teraz mam okleić niewyróżniający się niczym firmowy samochód, by przykuł wzrok kierowców i przechodniów oraz, co więcej, udowodnił im, że to naszym, a nie żadnego innego salonu wnętrz klientem mają się stać?

Transit XXL

fot. media.ford.com

fot. media.ford.com

Ford Transit (kliknij) od dawna słynie z najbogatszej gamy nadwozi wśród samochodów dostawczych swojej klasy. Najnowsza wersja oferuje pięć wersji długości nadwozia oraz trzy wysokości dachu. Ten imponujący fakt, który w wersji Van L4H3 osiąga długość 6,704 metra wciąż nie bije (prawdopodobnie) rekordowego wymiaru Transita Tourneo z 2007 roku, który wynosi 7,4 metra.

Nie taki strażnik straszny, jak go malują

????????????????????????????????????

Jedną z najmniej lubianych oraz cenionych  profesji jest zawód strażnika miejskiego. Muszę przyznać, że niestety lub stety należę  do grona osób niepałających do nich sympatią. Nic jednak nie bierze się z niczego i prawda jest taka, że ciężko pracują na swoją niechlubną opinię. Tym większe było moje zdziwienie, gdy straż miejska okazała się – Uwaga – pomysłowa i pomocna.

Znów SUV? Dajcie spokój

SUV w czarnej odsłonie stoi przy ulicyOd premiery pierwszego na świecie samochodu sportowo-użytkowego minęło ponad pół wieku. Pięćdziesiąt trzy lata to dość długi okres oczekiwania na sukces. Ten jednak nastąpił, i choć pierwszy SUV pod względem wyglądu oraz komfortu jazdy nie ma niemalże nic wspólnego z obecnym, to ciężka praca konstruktorów i designerów opłaciła się. Pokusiłabym się nawet o przypuszczenie, że przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Gdzie bowiem nie spojrzeć, tam SUV .

W roli głównej: Panda

fiat panda 2010 stylizowana, niebieska deska rodzielcza

fot. carsmill.xyz

Gdyby przyszło mi opisać to auto w kilku słowach, wykorzystałabym dwa przymiotniki: poczciwy i wyalienowany. Nie myślcie tylko, że mam włoskie dzieło za motoryzacyjnego gamonia. Nic podobnego, bowiem o Pandzie nie dam powiedzieć złego słowa. Eksploatuję ją na najwyższych obrotach od ośmiu miesięcy i jedyną rzeczą, która nie przetrwała do zamknięcia dystansu 80 000 km to światła mijania (kto Pandę ma, wie, że ta typowa bolączka Fiata to żadna ujma).

Ach ten luksus

samochody luksusowe volvocars Niegdyś największym luksusem było posiadanie kosztownych rzeczy w ogólne. Dziś to, co dawniej było ekskluzywne, otrzymało etykietę powszechnego, w niektórych przypadkach nawet pospolitego. Skoro w obecnych czasach kto żyw może wejść do sklepu i włożyć do torby z zakupami banany oraz w ciągu kilkunastu minut wybrać telewizor, który w dodatku zostanie dostarczony mu do domu, to wszyscy zdajemy się być równi. Jednacy jednak nie lubimy być, szczególnie ci poczytujący się za majętniejszych. A że dodatkowo człowiek ponoć z natury jest próżny, to najłatwiej swoją zamożność przyjdzie mu pokazać poprzez dobra materialne. Jaki przedmiot przychodzi Wam do głowy w pierwszej kolejności? Sądzę, iż nie wspomniane wcześniej banany, czy telewizor. Zapewne nie jest to w ogóle żaden owoc, czy sprzęt elektroniczny.  Obstawiam, że 92% z Was pomyślało o samochodzie.

Jaki jest współczesny SUV?

volvo zima

Samochód sportowo-użytkowy, jakim jest SUV powstał dla kierowców będących sympatykami samochodów terenowych, którym nie w głowie była wyczynowa jazda. Jak dziś wyglądają auta cieszące niegdyś weekendowymi wyprawami w błoto poza miasto? Tak samo, jak i ich właściciele 😉

Kto uciągnie więcej?

vw touareg
Kilka dni temu, w moje ręce trafił wywiad z „Czerwonym Księciem” Andrzejem Jaroszewiczem. Uzyskał taki przydomek, przez historię, w którą wplątał go los. Pan Andrzej był synem PRL-owskiego premiera Piotra Jaroszewicza, co w tamtych czasach pozwoliło mu na o wiele więcej niż przeciętnemu zjadaczowi chleba. Oczywiście sytuacja taka miała także i ciemne strony, tyle że nie o tym chciałam pisać 😉

Wakacyjny lans nie tylko „Ogórkiem”

Objazdowy urlop z wiatrem we włosach, poczucie wolności bez luksusów, lecz z odrobiną zewu natury, no i te spojrzenia podczas powolnego mijania wczasowiczów, których nawet najnowsze, najbardziej kwieciste i najdroższe wzory japonek, czy kąpielówek matowieją przy tęczowej osobowości „Ogórka”. A co Wy na to, żeby stać się takim niepodległym wakacyjnym bytem o wiele taniej?