Leasing a ubezpieczenie OC

Jedną z podstawowych korzyści z leasingu jest fakt możliwości użytkowania samochodu (lub całej floty, bo z taką sytuacją przeważnie mamy do czynienia) bez konieczności jego zakupu. Dla praktycznie każdej firmy jest to jeden ze sposobów na zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów – zakup floty jest zdecydowanie mniej opłacalny oraz przede wszystkim związany z obowiązkiem posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Dla mniejszych podmiotów tego rodzaju wydatki mogą się nawet czasem okazać zabójcze w dłuższej perspektywie, bo znacząco zmniejszają kapitał operacyjny.

kluczyki do samochodu

Zakup floty firmowej bywa naprawdę kosztowny – leasing jest dużo bardziej opłacalny

Wymienione powyżej wymierne oszczędności to nie jedyne korzyści związane z leasingiem: dzięki temu, że firma biorąca samochody w leasing jest tylko Korzystającym, problem załatwienia wszelkich formalności spoczywa na właścicielu. I tu dochodzimy do jakże istotnej kwestii ubezpieczenia OC: ono również jest wybierane i opłacane przez właściciela leasingowanych aut. W przypadku większych flot ma to znaczenie o tyle, że sumaryczne kwoty ubezpieczeń mogą być dla kilkudziesięciu aut bardzo wysokie, natomiast z reguły producent ubezpieczający swoje auta na potrzeby leasingu uzyskuje lepsze oferty niż właściciel firmy, który chce wykupić OC dla swojej floty.

Ciekawą ofertę ma w tym zakresie Dom Volvo: jako autoryzowany dealer Volvo w Warszawie posiada szeroki pakiet ubezpieczeń (OC, autocasco, Zielona Karta, NNW, Car Assistance i Auto Pomoc) zarówno dla samochodów fabrycznie nowych, jak i aut używanych pod warunkiem, że były one zakupione jako nowe u jednego z oficjalnych dealerów tej marki w Polsce.

Znajdujące się w siedzibie firmy w Warszawie auta poleasingowe są poddawane specjalnemu programowi Volvo Selekt (polegającemu przede wszystkim na gruntownym remoncie i wymianie ewentualnych wadliwych podzespołów na nowe, firmowane przez Volvo), po czym są wystawiane na sprzedaż po atrakcyjnych cenach. Cechą charakterystyczną tych samochodów jest ich wiek (poniżej 5 lat) i przebieg (poniżej 150 tysięcy kilometrów), a także to, że Dom Volvo udziela na nie rocznej gwarancji oraz obejmuje je europejskim pakietem pomocy drogowej na ten sam okres. Jak więc widać leasing jest opłacalny na wielu płaszczyznach (tutaj) i warto o tym pamiętać, szukając auta dla firmy.

Leave a reply