Oświetlenie rowerowe firmy Roxim

Mało kto pamięta stare składaki z przednią lampką z żarówką, zasilaną dynamem. W nowoczesnych lampach rowerowych najczęściej stosuje się niepozorne baterie AA lub AAA i małe, energooszczędne diody LED, a mimo tego, jakość oświetlenia, natężenie i kąt padania światła są nieporównywalnie lepsze, niż w tradycyjnych przednich światełkach.

Młodą, ale szybko zdobywającą rynki europejskie firmą, produkującą oświetlenie rowerowe, jest Roxim, tajwańska marka, której dystrybutorem w Polsce jest Unibike, jeden z największych polskich dostawców rowerów i części rowerowych.

Oświetlenie rowerowe Roxim

Oświetlenie rowerowe Roxim

Nowe lampki Roxim, przede wszystkim RX5 Premium, wyposażone w diody CREE, mają bardzo wysoką moc, jedną z najwyższych w swoim przedziale cenowym, a specjalne soczewki, zapewniają kąt oświetlenia dochodzący do 180 stopni. Co ważne, soczewka jest skonstruowana tak, żeby silne światło nie oślepiało osób jadących naprzeciwko.

Warto przy okazji zaznaczyć, że lampki rowerowe, to nie jakiś zbędny gadżet, ale konieczność – zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce wszystkie pojazdy powinny być wyposażone w światła drogowe. W przypadku rowerów, minimum są migające światła pozycyjne.

 

Leave a reply