Jak sprzedać auto bez problemów?

Dziś postanowiłem nieco rozwinąć wątek podjęty (czy w zasadzie raczej zasygnalizowany) przeze mnie wcześniej we wpisie na temat tego, gdzie kupować używane samochody. Chodzi mianowicie o kwestię sprzedaży samochodu – najlepiej bezproblemową, szybką i przynajmniej do pewnego stopnia opłacalną. Niestety, w naszym kraju nie jest to takie proste.

zadowolona kobieta w samochodzie jedzie na sprzedaż samochodu

Zadowolenie z zakupionego auta to podstawowa sprawa (źródło grafiki: pixabay)

Największym kłopotem jest nieopłacalność sprzedaży na własną rękę. Jeśli wybierzemy się na giełdę, to nawet jeśli mamy wszystkie papiery, dokumentację historii auta i książkę serwisową, to i tak przez wielu potencjalnych kupujących będziemy traktowani jak oszust albo naciągacz. To wynika z długiej i niechlubnej tradycji giełdziarskiej, w tym punkcie jesteśmy zatem skazani na porażkę – nie sprzedamy auta korzystnie.

Znacznie lepsze propozycje uzyskamy bez dwóch zdań w sieci, ale wystawienie ogłoszenia na wielu portalach (bo tylko wtedy mamy jakąś szansę przebić się ze swoją ofertą do potencjalnych zainteresowanych) jest czasochłonne, wymaga również stałego nadzoru z naszej strony, krótko mówiąc jest więc czymś, na co nie każdy może sobie pozwolić. Rzecz jasna jeśli mamy czas, problem znika – wcześniej czy później znajdziemy zainteresowanego zakupem i sprzedaż samochodu zostanie sfinalizowana (kliknij).

Jeżeli jednak brakuje nam czasu, to istnieje opcja o wiele prostsza i zdecydowanie atrakcyjniejsza. Portal Das WeltAuto zajmuje się nie tylko sprzedażą samochodów używanych, ale również ich skupem. Wystarczy wybrać się do nich, umówić na darmową wycenę, a gdy okaże się, że zaproponowana cena nas satysfakcjonuje, dokończenie wszystkich niezbędnych formalności będzie szybkie i bezproblemowe.

Dla tych, którzy planują uzyskane ze sprzedaży samochodu środki przeznaczyć na zakup kolejnego, Das WeltAuto ma bardzo ciekawą propozycję: istnieje możliwość zamiany sprzedawanego samochodu na nowszy z ich oferty. Dokładne warunki takiej zamiany są oczywiście ustalane indywidualnie w oparciu o rzeczywistą wartość sprzedawanego samochodu, ale najważniejsze jest to, że da się przyjechać do Das WeltAuto starym autem, a wyjechać nowszym – wygodnie, przy minimum formalności i ze stuprocentową pewnością, że kupiony samochód jest w pełni sprawny i posłuży nam przez dłuższy czas.

Leave a reply