Inwestycja w nieruchomość – inwestycja w przyszłość

Nie od dziś wiadomo, że najpewniejszym sposobem na zapewnienie sobie stałych dochodów w przyszłości jest takie zainwestowanie posiadanych środków finansowych, by przynosiły one stały i stabilny zysk każdego roku, a najlepiej, gdyby te zyski były przynajmniej częściowo niezależne od sytuacji ekonomicznej kraju. Mogłoby się wydawać, że takie założenie jest niemal niemożliwe do spełnienia, jednak rozwiązanie jest niezwykle proste – wystarczy zainwestować w nieruchomości we właściwym mieście.

mieszkania w szczecinie osiedle ku słońcu

W Szczecinie można kupić nowe mieszkania w niewielkiej odległości od centrum miasta za bardzo rozsądną cenę – na przykład na osiedlu Ku Słońcu (źródło grafiki: Pinterest)

Najlepszym wyborem są oczywiście duże miasta, w których funkcjonuje wiele uczelni wyższych (bo wtedy nie będziemy mieć problemu z wynajęciem mieszkania), ale żeby choć nieco obniżyć wysokość inwestowanej kwoty, należałoby się zdecydować na ośrodek inny niż Warszawa. Pod tym względem doskonale wypada Szczecin, który ciągle się prężnie rozwija, w związku z czym znalezienie mieszkania na sprzedaż w rozsądnej cenie i dobrej lokalizacji nie stanowi większego problemu.

Zakup mieszkania w Szczecinie ma też jeszcze i taki plus, że kiedy już przestaniemy je wynajmować, będziemy mogli po wyremontowaniu go zamieszkać nad morzem. Z tego względu warto dobrze przemyśleć nie tylko metraż kupowanej nieruchomości, ale też i jego lokalizację zarówno na mapie miasta, jak też w obrębie samego budynku. Lepiej wybrać mieszkanie położone niżej, nawet jeśli blok ma windę. Czasem te urządzenia szwankują i do mieszkania będziemy musieli wejść po schodach, co w przypadku konieczności wdrapania się nawet na czwarte piętro może być kłopotliwe, zwłaszcza dla osób w starszym wieku. Ponadto niskie kondygnacje zwykle są też nieco tańsze, więc i tutaj mamy potencjalne źródło dalszych oszczędności.

Nie można oczywiście przy tym wszystkim zapomnieć o ubezpieczeniu naszej nieruchomości – zwłaszcza jeśli zamierzamy wynajmować ją studentom. Jeśli nie wiemy, jaki dokładnie powinien być zakres ubezpieczenia, najlepiej wybrać się do agenta ubezpieczeniowego, który ma dostęp do ofert wielu różnych ubezpieczycieli – to pozwoli na wybór optymalnej polisy. Odpowiednio dobrany pakiet ubezpieczeniowy zagwarantuje nam bowiem pewność, że nawet gdy dojdzie do jakichś poważnych uszkodzeń czy awarii, nie będziemy wydatków pokrywać z własnej kieszeni, nie bójmy się więc zainwestować w naszą przyszłość!

Leave a reply