Gratka dla wielbicieli Golfa

Zaledwie kilka dni temu w Pekinie został zaprezentowany szerokiej publiczności najnowszy Volkswagen Golf R 400, który wzbudził niemałe emocje wśród fanów tej marki – tym bardziej więc zaskakująca jest informacja podana oficjalnie przez przedstawicieli koncernu (konkretniej przez Heinza-Jakoba Neussera) dotycząca wdrożenia Golfa R 400 do produkcji seryjnej.

Nowy VW Golf R 400 (źródło grafiki: Pinterest)

Nowy VW Golf R 400 (źródło grafiki: Pinterest)

Na chwilę obecną nie jest wprawdzie znana dokładna data, natomiast wiadomo, że auto będzie dostępne w salonach Volkswagena wyłącznie jako limitowana seria, co tylko wyostrza apetyty potencjalnych nabywców. Warto wspomnieć, że naprawdę jest o co walczyć, bowiem nowy Golf będzie wyposażony w dwulitrową, turbodoładowana jednostkę napędową o niewiarygodnej mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym rzędu 450 Nm. To pozwala rozpędzić samochód od 0-100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 285 km/h. Dla zrównoważenia tej ogromnej mocy auto ma napęd na obie osie, jest także wyposażone w automatyczną, sześciostopniową skrzynię biegów i podwójne sprzęgło.

Stylistycznie także nie ma się do czego przyczepić i już na pierwszy rzut oka widać, że najmłodsze dziecko Volkswagena nawiązuje do starych, dobrych tradycji, czyli głównie do znanego z rajdów modelu G60. Wnętrze robi bardzo pozytywne wrażenie, tablica rozdzielcza jest przejrzysta, a fotele bardzo wygodne – pozostaje jedynie czekać na informacje dotyczące premiery tego niezwykłego sportowego samochodu oraz zastanawiać się, jaka będzie jego ostateczna cena…

Leave a reply