4 proste kroki do zmniejszenia zużycia paliwa

średnie spalanie można uzyskać mając silnik tsi - tankowanieIstnieje wiele sposobów, by zwiększyć radość po zakończonych obliczeniach średniego spalania z ostatnio zatankowanego baku paliwa. Jego zużycie możecie zmniejszyć przy pomocy „domowych” metod bez konieczności zaglądania do warsztatu. Nie musicie nic dokupywać, ani nic wymieniać.

System stabilizacji toru jazdy przyczepy (TSA)

tsa ford ranger

fot. ford.pl   l  Ford Ranger Wildtrak (kliknij)

Układ zabezpieczający przed zjechaniem pojazdu z właściwego pasa ruchu jest już dobrze znany i uważany za typową zdobycz technologiczną umieszczaną w niemalże każdym wyjeżdżającym z fabryki aucie. Lecz, czy wiedzieliście, że Wasz samochód może kontrolować nie tylko własny tor jazdy, ale i przyczepy którą ciągnie? Zapraszam na TSA słów kilka.

System bezpieczeństwa dla pieszego

poduszka powietrzna dla pieszego volvoOchrona osób znajdujących się wewnątrz samochodu jest dziś oczywistym standardem. Poduszki powietrzne ochraniają nas przed wszelkimi uderzeniami, zarówno w przód, tył, jak i bok pojazdu. „Nas”, czyli kierowców oraz pasażerów. A co z osobami  znajdującymi się poza nim? W zderzeniach biorą przecież udział nie tylko kierowcy, ale i piesi, czy rowerzyści.

Warto inwestować w auto po firmie?

auta poleasingowe warszawaFirmowe samochody z jednej strony kojarzone są z dużymi przebiegami oraz kierowcami, którzy nie troszczą się zbytnio o nie swoje auto. Z drugiej zaś strony, najczęściej mają na karku tylko kilka lat, gdyż powodem do sprzedaży jest koniec leasingu. Czy inwestycja w samochód poleasingowy jest opłacalna?

Autoryzowany serwis czy warsztat po sąsiedzku?

warsztat samochodowy

Analizując koszty związane z eksploatacją samochodu bierzemy pod uwagę przede wszystkim spalanie oraz części. Niekoniecznie pamiętając, iż to drugie to zaledwie wycinek wydatków związanych z wymianą. Rzadko kiedy wjeżdżamy na kanał i sami wymieniamy zużyte klocki, czy olej skrzyni biegów, zatem znaczący procent kosztów stanowi robocizna. Komu najlepiej powierzyć swoje auto i do jakiego serwisu je oddać?

Wymiana żarówki w Smarcie

wymiana żarówki w smart fFortwo jest wózkiem, który od kilku lat regularnie wzbudza moje zdziwienie. Gdybym użytkowała go na co dzień mój entuzjazm pewnie byłby mniejszy, a tak smartowe ciekawostki dawkuje mi siostra 🙂
By tradycji stała się zadość podczas „Wielkanocnego zlotu” posiedliśmy wiedzę o wymianie żarówki w przedniej lampie.

Co trzyma rajdówki w Szecji

Michellin X-Ice North 2
W minioną niedzielę mogliśmy podziwiać kierowców rajdowych „ujarzmiających” szwedzkie oesy. Jak to się dzieje, że podczas „zimowego” rajdu zawodnicy potrafią pokonywać odcinki specjalne ze średnią prędkością ponad 100 km/h. Chciałam Wam pokazać cichych bohaterów śnieżnego rajdu – opony.