Drifting Focusem

fot. media.ford.com

Wyobrażacie sobie „chuligana” za kierownicą Focusa? Nie kierowcę, który prowadzi analizy średniego spalania, lecz „lata bokami”, jak tylko spadnie pierwszy śnieg. Nie kierowcę, którego wzrok widzi jedynie trasę wiodącą z punktu A do punktu B, lecz wlepiającego się w każdy obiekt, na którym można doskonalić techniki jazdy. W zwyczajnym Focusie i  ja go nie widzę. Co innego prezentująca zupełnie inny świat motoryzacji, wersja RS dająca użytkownikom jeszcze więcej radości, dzięki trybowi Drift Mode.

Następca lubianego suva

t-prime

fot. autobild.de

W październiku przypadkiem trafiłam na festiwal wzornictwa, który odbywał się w mieście historycznie ściśle związanym z tą dziedzina naszego życia, czyli nasze wspaniałe miasto Łodź. Choć moim skromnym zdaniem, a bywam tam tylko przejazdem, w obecnych czasach ponownie zaczyna być polską stolicą wzornictwa. Na festiwal zawitałam zupełnie z innej przyczyny niż motoryzacyjne ciekawostki lub nowości, lecz by zainspirować się nowymi trendami architektów wnętrz.

Wyprzedażowe kuszenie

wyprzedaz-rocznika-2016„Wypychanie” modeli wyprodukowanych w 2016 roku zaczęło się na dobre. Na wyprzedaże mijających roczników klienci szukający specjalnych zniżek, czy korzystniejszych warunków kredytowania, musieli czekać do nowego roku. Teraz ceny wyprzedażowe ogłaszane są przez niektórych producentów nawet na początku jesieni. Czym kuszą nas producenci samochodów?

Auto klasy premium w rozsądnej cenie? To możliwe!

skoda superb combiMarka samochodu klasy premium, w której widzicie Kowalskiego, to jak przypuszczam nasz zachodni sąsiad. Jeszcze kilka lat temu o „nówce” z salonu zdecydowana większość mogła pomarzyć. Dziś kolejka kandydatów do wzbudzenia pożądania posiadania jest niczym ogon do kasy podczas wyprzedaży w supermarkecie. Dzięki wzrostowi konkurencji możemy przebierać w samochodach eleganckich nie bacząc na zamierzchłe ograniczenia finansowe.

Rodzaje leasingu

auto-w-leasingLeasing jest obecnie najpopularniejszym źródłem finansowania samochodu firmowego. Jednak samo określenie leasing nie nazywa szczegółowo warunków finansowych, na jakich będziemy mogli użytkować auto. Wyróżniamy bowiem kilka rodzajów dzierżawy samochodu.

XC60 w sportowym przebraniu

nowe volvo xc60Volvo zważyło na różnorodne gusta nabywców swoich aut oraz zadbało o ich zaspokojenie. Nowy XC60 ( sprawdź) daje możliwość dopasowania nawet najmniejszych szczegółów wyposażenia wnętrza, dzięki czemu luksusowy SUV nabierze sportowego charakteru. Gama dostępnych wersji jest spora, ja jednak na przekór skandynawskiej elegancji Volvo chcę przedstawić Wam sportową naturę owego auta – wersję R-Design.

Dostojny nowy XC90

xc90Początek roku zawsze przynosi mnóstwo premier, czy to wjeżdżających już do salonów modeli, czy też dopiero konceptów. W gąszczu nowych linii, mocniejszych silników, zwiększających bezpieczeństwo technologii trudno czasem dostrzec prawdziwe perełki motoryzacji. I tak to w życiu zagubionych motofanów nastaje maj, a nowy XC90 nie został jeszcze dogłębnie zlustrowany.

Co nowego w nowym Yeti?

nowy yeti

fot. autoexpress.co.uk

O nowych kształtach Yeti mówi się od dłuższego czasu. Większość informacji traktowana jest jako plotki. Jeżeli jednak się potwierdzą mini SUV Skody dołączy do większej rodziny.

Czysty design nowego Volvo S90

Wszyscy, którzy postrzegają Volvo jako markę dla dojrzałych, statecznych panów mogą złośliwie twierdzić, iż nie oczekiwali po Skandynawach rewolucji, bo Volvo po prostu musi wyglądać klasycznie. Klasyce dodano jednak wyrazistości zachowując czystość linii. W wyniku otrzymaliśmy całkowicie odmienionego następcę S80.

Skody sposób na jazdę za grosze

skoda citigo i lpgNajnowsze Citigo z silnikiem 1.0 MPI o mocy 60 KM i średnim spalaniem 4,4 l, które w tej kwestii bije na głowę konkurencyjne modele, może być jeszcze oszczędniejsze? Skoda odpowiada „tak” i wraz z samochodem oferuje sekwencyjną instalację gazową od Landi Renzo.