Foteliki samochodowe dla dzieci

Foteliki samochodowe z grubsza można podzielić na dwie grupy: takie, w które dziecko się mieści jak należy oraz takie, w które przestaje się mieścić, mimo że długo jeszcze nie osiągnie maksymalnej wagi, na jaką ten fotelik jest przeznaczony. Kiedy dziecko jest w dolnej granicy wagowej, trudno takie rzeczy zauważyć, więc naprawdę warto zabrać na zakupy podrośnięte dziecko sąsiada, żeby patrzeć na temat przyszłościowo. Jednym z fotelików, który przewiduje to, że dziecko rośnie, oraz ma świetne parametry, jest Römer Kidfix.

Poza tym należy wziąć pod uwagę parametry bezpieczeństwa – sposób zapinania pasów i system Isofix. We wnętrznościach fotelika można czasami znaleźć niewiele więcej poza styropianem usztywnionym kawałkiem plastiku. Jeśli ktoś jeździ tylko pięć na godzinę po zawsze pustej drodze, to i taki się nada…

Z  pasami – w głowie się nie mieści – ale też sprawa nie jest prosta. Zdarzają się foteliki, w których prowadnice pasa są za wąskie i blokują jego działanie! Z Isofixem też jest ciekawie. Świetne mocowanie, fotelik się trzyma elegancko, ale… niektóre pięcioosobowe samochody po zamontowaniu takiego cuda stają się w praktyce czteroosobowe. Trzeba swoje potrzeby dokładnie zweryfikować.

Fotelik dziecięcy Römer Kidfix

Fotelik dziecięcy Römer Kidfix
(www.britax-roemer.pl)

Leave a reply