Flota pojazdów na 2017 rok – propozycja Skody

Koniec roku zaczyna się zbliżać coraz większymi krokami, trudno się więc dziwić, że przynajmniej w niektórych firmach rozpoczęto już podejmowanie decyzji co do kształtu floty pojazdów na następny rok. Rzecz jasna często tego rodzaju kwestie rozwiązywane są bardzo szybko poprzez proste stwierdzenie „nic nie zmieniamy”, ale w tym roku warto wziąć pod uwagę, że np. Skoda wchodzi w 2017 roku na rynek z nową odsłoną jednego z bardziej popularnych aut flotowych, czyli Skody Octavii.

ciemnografitowa skoda octavia sedan 2017

Tak prezentuje się nowa Skoda Octavia w wersji na 2017 rok. Flota pojazdów tego typu już niedługo stanie się najprawdopodobniej standardem w branży… (źródło obrazka: skoda-auto.pl)

Nie będzie chyba szczególnym zaskoczeniem, że nowa oferta dotyczy zarówno wersji sedan, jak i kombi, a zmiany są całkiem gruntowne. Najważniejszą modyfikacją wizualną jest znaczące uproszczenie linii nadwozia, a zwłaszcza jego przedniej części – w połączeniu z nowym projektem reflektorów oraz poszerzonym logiem producenta daje to naprawdę dobry efekt. Flota pojazdów (kliknij) składająca się z nowych Octavii na pewno będzie przykuwać wzrok.

Zmiana wyglądu to jednak nie wszystko: nowa Octavia będzie oferować również bardzo dużą przestrzeń bagażową (standardowo 610 litrów w wersji kombi, po złożeniu tylnej kanapy aż 1740 litrów) oraz pakiet funkcjonalności znanych dotąd wyłącznie z modeli klasy wyższej, czyli np. wspomaganie cofania z przyczepą. Najogólniej rzecz biorąc funkcja ta sprawia, że przy powolnym cofaniu z podpiętą przyczepką komputer pokładowy Octavii sam obliczy potrzebne parametry toru jazdy i będzie sterował samochodem tak, by manewr został wykonany prawidłowo i bezpiecznie bez udziału kierowcy.

Ponadto nowa Octavia będzie wyposażona także w podgrzewaną kierownicę, składane stoliki dla pasażerów tylnej kanapy czy (co może się okazać bardzo ważnym argumentem dla firm posiadających niedużą flotę pojazdów, z których korzysta wielu kierowców) personalizowany kluczyk pozwalający zapisać na nim ustawienia samochodu dla kilku różnych osób korzystających z tego samego samochodu.

Podsumowując, zapowiada się całkiem ciekawy rok: obecne firmowe floty pojazdów przynajmniej częściowo zostaną wymienione na modele nowe, co z kolei zagwarantuje dopływ na rynek wtórny sporej liczby używanych aut w niezłej cenie. Warto się więc powoli szykować na upolowanie jakiejś okazji na nowy rok…

Leave a reply