Fiat Panda Cross: niewielkie auto terenowe

Na jesień 2014 Fiat zapowiedział wypuszczenie specjalnej wersji jednego z najbardziej rozpoznawalnych modeli w historii marki, czyli Fiata Pandy. Panda Cross różnić się będzie od swego miejskiego odpowiednika nie tylko napędem na cztery koła, ale równie wysokością zawieszenia, mocą i wyglądem.

Panda Cross już zyskała przydomek

Panda Cross już zyskała przydomek „terenowego malucha” (źródło grafiki: Fiat)

Silników będzie niewiele, bo zaledwie dwa: pierwszy to jednostka Multijet o pojemności 1,3 litra i mocy 80 KM, drugi to niewielka jednostka mająca zaledwie 0,9 litra pojemności, ale produkująca aż 90 KM. W obu przypadkach kierowca będzie miał sześciobiegową skrzynię manualną, a samo auto ma mieć w standardzie elektroniczną blokadę dyferencjału.

Póki co nie wiadomo, jak Panda Cross wyglądać będzie wewnątrz, natomiast zewnętrznie prezentuje się naprawdę dobrze dzięki specjalnemu pakietowi stylistycznemu i prześwitowi rzędu 15-16 cm (w zależności od zastosowanego silnika). Jeśli Fiatowi uda się utrzymać ekonomię jazdy na akceptowalnym poziomie (a tego należy się spodziewać), to Panda Cross może się naprawdę dobrze sprzedawać – wprawdzie wygląd to nie wszystko, ale w tym przypadku stanowi przynajmniej połowę sukcesu. Pozostaje więc cierpliwie czekać na dalsze doniesienia oraz (miejmy nadzieję) zdjęcia wnętrza modelu.

Leave a reply