Dlaczego nowy samochód dla rodziny powinien być nowy?

Pierwszym skojarzeniem związanym z hasłem „auto dla rodziny” jest u większości kierowców duże, pakowne i bogato wyposażone kombi – rzecz jasna używane, bo w Polsce jedynie niewielki odsetek kupowanych samochodów to auta fabrycznie nowe. Samo skojarzenie nie jest złe, bo rzeczywiście najczęściej w roli pojazdu dla kilkuosobowej rodziny „obsadzany” jest jakiś przedstawiciel wspomnianej klasy aut. Zasadniczy problem tkwi w tym, że kupowanie wozu z drugiej ręki jest w naszym kraju trochę jak rosyjska ruletka: czasem ma się szczęście, ale zdecydowanie częściej jednak nie.

Oczywiście przeważająca liczba kierowców, którzy dali się nabić w butelkę nieuczciwemu handlarzowi, nigdy się nikomu do tego faktu nie przyzna, ale nie ma się co oszukiwać: zdecydowana większość tego, co sprzedawane jest na giełdach, nie powinna być tak naprawdę dopuszczona do ruchu ze względu na niespełnianie podstawowych norm bezpieczeństwa. I nie chodzi tu o to, że tarcze hamulcowe są troszeczkę przyrdzewiałe albo krzywe, tylko raczej o „drobiazgi” w rodzaju spiętego na krótko czujnika ABS-u, wystrzelonej poduszki powietrznej (która rzecz jasna na tablicy rozdzielczej samochodu pokazuje się jako w pełni sprawna) albo kilogramy silikonu, szpachli i innych podobnego rodzaju niespodzianek, na których trzymają się niektóre elementy karoserii dopiero co zakupionego „bezwypadkowego” wozu.

Utrzymywanie się tego stanu rzeczy byłoby może zrozumiałe, gdyby w Polsce nie było żadnej alternatywy dla aut używanych kupowanych z niepewnego źródła, ale tak nie jest – istnieje na przykład bardzo ciekawa oferta, którą przygotowała Skoda dla rodziny (sprawdź) chcącej zaopatrzyć się w niezbyt drogie, a zarazem bezpieczne i ekonomiczne auto.

czteroosobowa rodzina, dwoje dorosłych i dwoje dzieci

Kilkuosobowa rodzina powinna koniecznie mieć odpowiednio pakowne i bezpieczne auto

Co najciekawsze taka nowa rodzinna Skoda wcale nie musi być jakimś ogromnym wydatkiem, zwłaszcza, że wielkimi krokami zbliża się pora wyprzedaży rocznika 2015 – bez większych problemów będzie można kupić nowe auto w atrakcyjnej cenie. Nowe, a więc w pełni sprawne i bezpieczne, wygodne, a przede wszystkim objęte gwarancją producenta. Skody w rankingach plasują się na najwyższych lokatach właśnie pod względem bezpieczeństwa, a ich sprzedaż powoli rośnie, co wskazywałoby, że i w świadomości polskich kierowców następuje pewien przełom. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ten proces się nie zatrzyma…

Leave a reply