Dlaczego firmy wybierają Skodę?

Jeszcze w ubiegłym roku wspominaliśmy kilkakrotnie na łamach bloga o tym, że leasing coraz bardziej zyskuje na popularności między innymi z uwagi na możliwość sfinansowania zakupu floty samochodowej za pomocą niewielkiego ułamka kapitału operacyjnego firmy, sygnalizowaliśmy również, że najchętniej wybieraną przez polskich przedsiębiorców marką jest Skoda. Wyniki osiągnięte przez czeskiego producenta w roku ubiegłym (jak również w latach poprzednich, dodajmy) tylko potwierdzają nasze wcześniejsze przewidywania – w samym 2015 roku Skoda sprzedała klientom flotowym aż 30 114 samochodów, przy czym sporą część z nich stanowiła ciesząca się sporym uznaniem również wśród klientów indywidualnych Skoda Octavia (łączna liczba egzemplarzy tego modelu sprzedanych w ubiegłym roku wyniosła 14 193 aut). Siłą rzeczy w kontekście powyższych informacji ciśnie się na usta pytanie o powody tak wielkiej popularności czeskiej marki – spróbujemy na nie pokrótce odpowiedzieć poniżej.

Mężczyzna trzymający parasol z logiem Skody nad innym mężczyzną wsiadającym do białej Skody

Skoda od kilku lat jest najchętniej wybieranym dostawcą flot samochodowych w Polsce (źródło obrazka: skoda-flota.pl)

Z perspektywy praktycznie każdego przedsiębiorcy potrzebującego floty samochodowej jednym z najważniejszych czynników jest relacja ceny do jakości, nie bez znaczenia pozostaje także kwestia wysokości kosztów eksploatacji oraz ogólnej niezawodności zakupionych aut. Pod tymi względami Skoda zdecydowanie wyprzedza konkurencję – od wielu już lat czeskie samochody cieszą się opinią jednych z najmniej awaryjnych, a obsługa serwisowa (jeśli już jest konieczna) zawsze jest sprawna i bezproblemowa. Bardzo pomocne jest tu ujednolicenie na skalę ogólnopolską cennika za poszczególne części oraz udostępnienie klientom flotowym możliwości autoryzacji napraw za pośrednictwem platformy online.

Przedsiębiorcy pytani o najważniejsze powody, dla których zdecydowali się na zakup floty w Skodzie, podają jako jeden z istotniejszych kwestie bezpieczeństwa – Skoda wyposaża swoje samochody w liczne i skuteczne systemy zwiększające bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów auta, a także prowadzi Szkołę Skoda Auto, w której można w praktyce nauczyć się unikania podstawowych błędów na drodze.

Ze względu na wysoką bezawaryjność jednostek napędowych oraz ich ponadprzeciętną ekonomię paliwową samochody Skody są dla klientów flotowych wyborem wręcz idealnym z uwagi na możliwość znaczącego ograniczenia ogólnych kosztów eksploatacji floty samochodowej. Ponieważ silniki stosowane przez Skodę spełniają również nawet najbardziej rygorystyczne normy emisji dwutlenku węgla, samochody tej marki są wybierane często przez firmy, dla których troska o stan środowiska naturalnego nie jest jedynie pustym sloganem.

Przyznany niedawno Skodzie Octavii tytuł „Internetowego Samochodu Roku” w kategorii nowych samochodów osobowych jest najlepszym dowodem na to, że auta czeskiej marki w Polsce są uważane za doskonały wybór zarówno dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Więcej informacji na temat możliwości zbudowania floty samochodowej w oparciu o auta Skody można znaleźć bezpośrednio na stronie producenta (tutaj).

Leave a reply