Damka retro marki Achielle

Gdy tylko robi się ciepło i słonecznie, wiele osób przesiada się z auta na rower. Nic dziwnego – rowerem wszędzie dostaniemy się szybko, bez stania w korkach, bez problemów z parkowaniem i bez wydawania sporych sum na wciąż drożejące paliwo. O pozytywnym wpływie jazdy rowerowej na zdrowie i kondycję fizyczną (psychiczną zresztą też – nic nie relaksuje tak, jak spokojna przejażdżka na świeżym powietrzu) nie trzeba chyba nikomu przypominać.

Rower Achielle Craighton Pure 3

Rower Achielle Craighton Pure 3 (zdjęcie ze sklepu: roweroweklimaty.pl)

Kobiety, dla których liczy się nie tylko dotarcie do celu, ale i sama podróż, komfort jazdy i styl, mają w czym wybierać: rower miejski czy szosowy, górski czy trekkingowy? Osoby mieszkające w miastach, dojeżdżające rowerem do pracy, wybierają zazwyczaj klasyczne rowery typu holenderskiego, na których jeździ się bezpiecznie i wygodnie, z prostymi plecami, trzymając ręce na wysokiej, dość szerokiej, zapewniającej stabilność kierownicy.

Jednym z najpopularniejszych wśród pań rowerów miejskich w stylu retro, jest model Craighton Pure belgijskiej marki Achielle. Podobnie jak pozostałe rowery Achielle, tak i ten model produkowany jest ręcznie, od stalowej, łączonej na mufy ramy z 10-letnią gwarancją, aż po tradycyjne, zasilane dynamem lampy. 28-calowe koła mają stalowe, chromowane obręcze i zazwyczaj jasne, kremowo-beżowe opony (dostępne są też opony w kolorze czarnym). Rower wyposażony jest w hamulec przedni i tylny rolkowy Shimano Inter M oraz w przerzutki 3 Shimano Nexus Inter M. Dzięki komfortowemu, skórzanemu siodełku Brooks B66 S, zamontowanemu na amortyzujących sprężynach, mamy zapewniony wygodny powrót z pracy do domu, nawet po spędzeniu za biurkiem całego dnia.

siodełko Brooks B66 S

 

One comment on “Damka retro marki Achielle

  1. Anula

    Miejskie rowery są najlepsze na świecie! 🙂 tej marki akurat nie znałam, ale prezentuje się całkiem nieźle. Uwielbiam miejskie rowery Gazelle i Amsterdam, zwłaszcza za ich kolorystykę 🙂

Leave a reply