Czym na ślub, czyli pomysły na transport ślubny

pomysły na transport do ślubuLetni sezon ślubny dobiegł końca, czas zatem na podsumowanie. Będzie ono dotyczyło drugoplanowego bohatera. Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, że drugie miejsce zaraz po pannie młodej pod względem wzbudzania największego zainteresowania gości zajmuje nie jej wybranek, lecz pojazd, którym państwo młodzi zjawili się pod kościołem, czy salą weselną.
Czasy, kiedy młodzi posiadający wystarczający budżet wynajmowali limuzyny, zaś Ci, którym aż tak nie zależało lub chcieli zaoszczędzić pożyczali od znajomych najlepiej wyglądający samochód minęły. Dziś państwo  młodzi za pomocą „transportu ślubnego” mówią nam coś o sobie. Nie ma się co oszukiwać, niektórym gościom znacząco ułatwia to sprawę. Dzięki ciągnikowi siodłowemu, którym Łukasz wraz ze swoją za chwilę małżonką podjechał pod kościół wiemy, że ten młodzieniec widziany przez nas ostatnio 15 lat temu, jest zawodowym kierowcą. (Gorzej, jeśli bez upewnienia się o naszych przypuszczeniach strzelimy jakąś gafę, po czym okaże się, że po europejskich trasach z sześciotonową naczepą zasuwa jego drobna małżonka 😉 ).

Wybieranie przez młodych środków transportu zainspirowanych ich zainteresowaniami  jest ciekawym zjawiskiem, który zasługuje na uznanie. Często bowiem wymaga kreatywności i sporych nakładów pracy.

Oto kilka ciekawych pomysłów, które zwróciły moją uwagę.

Jednoślady + riksza
Liczba miłośników rowerów, zarówno tych napędzanych własnymi siłami, jak i koniami mechanicznymi stale rośnie. Czasem, gdy nie jesteśmy uczestnikami ślubu, taki „uliczny pochód” przypominający pielgrzymkę, za którą trzeba się ciągnąć, może nieco podnieść nam ciśnienie, jednak widok panny młodej na końcu tej parady przywraca równowagę psychiczną.

riksza ślubna

fot. saveyourlife.blox.pl

fot. saveyourlife.blox.pl

Młodzi coraz częściej sami wybierają się w „podróż” na swój ślub.  W przypadku maniaków Smarta wcale mnie to nie dziwi 😉 Są jednak i tacy, którzy udowodnili Smarciarzom, że można się bardziej postarać i wcisnąć w puszkę.

fot.slubne-auto.pl

fot.slubne-auto.pl

fot. truefunnystories.info

fot. truefunnystories.info

 

Ceniący sobie przestrzeń także potrafią znaleźć coś dla siebie i to wcale nie trzeba wybierać najnowszego Solarisa. Stary poczciwy przegubowiec ma swój niepowtarzalny klimat 🙂

fot. trocheinnezdjecia.blogspot.com

fot. trocheinnezdjecia.blogspot.com

 

Niektórzy idą na bogato

fot. georgianewsday.com zdaje się, że przepych to wciąż domena Rus… Rosjan. Limuzyna, którą widzicie poniżej zrobiona jest z PT Cruiser’a. Imprezowni zrobionej w środku chyba nie warto pokazywać. Niektórzy twierdzą, że samochód lepiej wyglądałby w czarnym lakierze i przy zupełnie innych uroczystościach niż śluby. Dla spragnionych wrażeń link: http://www.georgianewsday.com/news/regional/249292-russian-women-get-the-modern-day-cinderella-treatment-in-customised-wedding-limos.html).

fot. georgianewsday.com
Zdaje się, że przepych to wciąż domena Rus… Rosjan. Limuzyna, którą widzicie poniżej zrobiona jest z PT Cruiser’a. Imprezowni zrobionej w środku chyba nie warto pokazywać. Niektórzy twierdzą, że samochód lepiej wyglądałby w czarnym lakierze i przy zupełnie innych uroczystościach niż śluby.
Dla spragnionych wrażeń link: http://www.georgianewsday.com/news/regional/249292-russian-women-get-the-modern-day-cinderella-treatment-in-customised-wedding-limos.html).

 

a niektórzy na brudno

fot. mackburry.com

fot. mackburry.com

 

Najważniejsze, że docierają we właściwe miejsce, we właściwym czasie 🙂

fot. andersonjcarvalho.wordpress.com

fot. andersonjcarvalho.wordpress.com

fot. bartekwsasel.typepad.com

fot. bartekwsasel.typepad.com

 

Bo to co goście kochają najbardziej czeka 😉

fot. fynny-pictures.picphotos.net

fot. fynny-pictures.picphotos.net

 

Leave a reply