Co warto wiedzieć o bezpośredniej likwidacji szkód?

Jeszcze do niedawna bezpośrednia likwidacja szkód była w naszym kraju nie do końca osiągalnym rarytasem ubezpieczeniowym, ponieważ na chwilę obecną tego rodzaju rozwiązanie oferują zaledwie dwa towarzystwa ubezpieczeniowe, przy czym warto zaznaczyć, że w jednym z nich ten typ polisy jest dostępny dla klientów zaledwie od połowy ubiegłego roku. Trudno w tym kontekście mówić o bezproblemowej możliwości skorzystania z tego bardzo wygodnego produktu.

kolizja samochodowa

W takiej sytuacji bezpośrednia likwidacja szkód będzie bardzo przydatnym narzędziem (źródło grafiki: Pinterest)

Ta sytuacja jednak już niedługo ma ulec radykalnej zmianie, ponieważ już na drugi kwartał bieżącego roku zdecydowana większość podmiotów ubezpieczeniowych (zwłaszcza większych) planuje uruchomienie oferty przewidującej bezpośrednią likwidację szkód dla swych klientów. Cóż jest takiego szczególnego w takiej polisie?

Przede wszystkim jest to najlepszy dla ubezpieczonego sposób na skrócenie do absolutnego minimum ilości formalności wymaganych przy likwidacji szkody komunikacyjnej. Jest to możliwe dzięki temu, że szkodę zgłaszamy bezpośrednio do swego własnego ubezpieczyciela, a nie (jak to jest teraz) do podmiotu ubezpieczającego sprawcę wypadku. A ponieważ czas to pieniądz, nasz ubezpieczyciel będzie dokładać wszelkich starań, aby taką szkodę zlikwidować jak najszybciej, bo to mu się opłaca.

Według informacji podawanych przez ubezpieczycieli aż 90% klientów korzystających z polisy przewidującej bezpośrednią likwidację szkód jest zadowolonych. Mało tego: spora część z nich deklaruje, że jest gotowa za taką ofertę zapłacić nawet o 10% więcej niż kosztuje standardowe ubezpieczenie, co jest dość szczególne w kontekście faktu, że Polacy znani są jako osoby raczej oszczędnie wydające pieniądze na różnego rodzaju ubezpieczenia (w tym te najistotniejsze, czyli polisy na życie oraz komunikacyjne).

Pozostaje więc zaczekać na rzeczywiste wprowadzenie obietnic w życie – dla klientów sytuacja, w której bezpośrednia likwidacja szkód będzie dostępna u większości ubezpieczycieli to możliwość wybrania oferty najbardziej dopasowanej do potrzeb. A dla ubezpieczycieli kolejny obszar, w którym mogą zawalczyć o zdobycie nowych klientów dzięki zaproponowaniu ciekawie pomyślanych pakietów ubezpieczeniowych…

Leave a reply