Co nowego w nowym Yeti?

nowy yeti

fot. autoexpress.co.uk

O nowych kształtach Yeti mówi się od dłuższego czasu. Większość informacji traktowana jest jako plotki. Jeżeli jednak się potwierdzą mini SUV Skody dołączy do większej rodziny.

Jak informuje brytyjski Auto Express nowa generacja Yeti nabierze kształtów. Crossover przyjmie geny Volkswagena Tiguana oraz SEAT’a Ateca, z którymi dzielić będzie platformę MQB. Zmiana nadwozia Yeti to nie będzie zwykła kosmetyka. Pierwszy SUV Skody odstąpi od swoich kształtów, by upodobnić się do dynamicznych sylwetek modeli innych marek.
Skoda nie zdradziła również konkretnych informacji odnośnie silników. Obok jednostek diesla, możemy się jednak spodziewać małych benzynowych motorów TSI. Wspomniany wcześniej magazyn stawia na 1.6 oraz 2.0- litrowe silniki diesla i 1.0-litrowy trzycylindrowy silnik benzynowy.

Na premierę nowego Yeti (sprawdź) opartego o koncepcję Vision S Concept trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do 2018 roku.

Wyglądanie „Człowieka śniegu” z pewnością umili nam odsłona jego znacznie większego kolegi. Przedstawienie SUV’a Kodiaq zostało zapowiedziane na październikowy międzynarodowy salon samochodowy w Paryżu.

Leave a reply