Biznes na kółkach

Od pewnego czasu daje się w naszym kraju zauważyć coraz częstszą obecność rozmaitych samobieżnych biznesów, co chyba tak trzeba byłoby nazwać różnego rodzaju furgonetki i ciężarówki, które tak naprawdę są mobilnymi sklepami. Co można w nich kupić? Praktycznie rzecz biorąc wszystko to, co da się zmieścić na relatywnie niewielkiej przestrzeni takiego samochodu – pieczywo, słodycze, napoje gazowane, kawę, herbatę, dania barowe czy typu fast food, zabawki, pamiątki, rękodzieło…

mężczyzna stojący przed swoją ciężarówką, w której sprzedaje kawę

Ciężarówka z kawą to dobry pomysł na własny biznes, jeśli lubi się dużo jeździć

Nie ulega wątpliwości, że założenie firmy o takim profilu działalności to opłacalny biznes (kliknij), trzeba tylko pamiętać o tym, że w zasadzie zmusza to do ciągłego przebywania w drodze – to nie stacjonarny punkt, który dzięki lokalnej promocji będzie zdobywał coraz to nowych klientów. W tym przypadku rzecz ma się zgoła inaczej: ponieważ biznes jest mobilny, reklama i promocja również muszą być odmiejscowione. To właśnie dlatego o tego rodzaju firmach i przedsięwzięciach najwięcej informacji znajdziemy w Internecie, a zwłaszcza na portalach społecznościowych, bo tylko w ten sposób można pozyskać nowych klientów zanim się w dane miejsce przyjedzie.

Nie ulega też wątpliwości, że mobilność jest jedną z największych zalet takiego rodzaju funkcjonowania firmy: jedzie się tam, gdzie jest zapotrzebowanie na dany rodzaj usług lub towarów (dobrym przykładem są różnego rodzaju festyny albo wydarzenia masowe w rodzaju koncertów), a w tak zwanym „międzyczasie” jest się częścią lokalnego kolorytu. W ten właśnie sposób działa spora część mobilnych firm, choć nie wszystkie – niektóre zdołały się na tyle mocno wpisać w tradycję i lokalny krajobraz, że nie sposób sobie bez nich wyobrazić danego miejsca: najlepszym przykładem jest legendarna „Nyska z kiełbaskami” na ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie.

Jaki biznes się opłaca? Odpowiedź jest prosta: każdy, jeśli jest trafiony. Jeśli więc lubicie jeździć, jesteście ciekawi świata, nowych miejsc i nowych ludzi, to tego rodzaju działalność może być dla was idealnym rozwiązaniem. Wystarczy dobry pomysł na profil firmy, dużo chęci oraz konsekwencja w działaniu, by łączyć zarabianie pieniędzy z przyjemnością.

Leave a reply