Auto klasy premium w rozsądnej cenie? To możliwe!

skoda superb combiMarka samochodu klasy premium, w której widzicie Kowalskiego, to jak przypuszczam nasz zachodni sąsiad. Jeszcze kilka lat temu o „nówce” z salonu zdecydowana większość mogła pomarzyć. Dziś kolejka kandydatów do wzbudzenia pożądania posiadania jest niczym ogon do kasy podczas wyprzedaży w supermarkecie. Dzięki wzrostowi konkurencji możemy przebierać w samochodach eleganckich nie bacząc na zamierzchłe ograniczenia finansowe.

Najlepszym przykładem, który mogę podać jest Skoda. Kto parę lat temu spodziewałby się, że czeski producent zaoferuje nam samochód, którego stylistyka oraz komfort nie będzie odbiegał od najdroższych marek. Nie chcę tu oznajmiać, że model stoi na równi z kosztownymi klasykami segmentu premium, lecz zaznaczyć zjawisko, które z pewnością sami zaobserwowaliście. Gama samochodów do wyboru jest ogromna i portfel wcale nie musi nas ograniczać. Jeżeli ktoś chce jeździć limuzyną, ma taką możliwość. Co więcej, gdy nasze stylowe auto ma pełnić nie tylko funkcję reprezentatywną, ale i rodzinną, każda marka zaproponuje nam wersję combi.

By nie mieć wątpliwości zerknijcie na kilka kluczowych w stylizacji kwestii:

1.LAMPY
przednia lampa skoda superb combi 

 

2.DESKA ROZDZIELCZA

deska rozdzielcza skoda superb combimazda-6-wnetrze

 

3.LINIA


tylnia lampa skoda superb combia6-linia
mazda6-linia

Zgodzę się, że przedstawiciel Azji odbiega od normy prostych linii. Nie sądzicie jednak, że traci przez to elegancję na rzecz sportowego charakteru i nie jest już typową limuzyną?

Choć mówimy o efekcie, jaki daje wygląd, to są to przecież cztery kółka, dlatego nie sposób nie zajrzeć pod maskę choć poglądowo. Za punkt odniesienia wybiorę benzynowy silnik Japończyka. Mamy tu 145 KM lub 165 KM przy pojemności 2.0 litra. Benzynowy Niemiec to 190 KM uzyskiwanych z silnika 1.8 l. Jak wypada stylizacyjny kolega? Po pierwsze wachlarz motorów jest tutaj bezkonkurencyjny. Wybiorę jednak ten odpowiadający mocy rywali i w ten oto sposób 150 KM dostajemy wybierając silnik 1.4 l. oraz 180 KM przy pojemności 1.8 l. Skoda Superb Combi  (sprawdź) zaprezentowała się błyskotliwie, co? 😉

Tym oto pozytywnym akcentem zakończę swoje dywagacje. I oby we flotach jeździło ich jak najwięcej, kultury jazdy „Fabianów” nam na drodze już wystarczy 😉

 

[Wykorzystane zdjęcia pochodzą z serwisów producentów, tj. skoda-auto.pl, audi.pl, mazda.pl]

Leave a reply