A gdzie rodzinna Skoda?

skoda fabiaChorować nikt z nas nie lubi, jednak są to dni, podczas których następuje tak bardzo nam potrzebny odpoczynek dla umysłu, potocznie nazywany odmóżdżaniem. Z osłabionym organizmem, czy gorączką sprawnie raportu nie przygotujemy, dlatego najlepszym wypełnianiem czasu jest analiza ramówki telewizyjnej. Takowe dwa dni, które ostatnio przeszłam puentuję: gdy człowiek choruje, nie może oderwać się od Skody Fabii.

Jakiś czas temu trafiłam na ciekawą reklamę Park Assist w Skodzie Superb wykorzystującą motyw gry Pac-Man. Interesujący obrazek sprawił, że poszukałam kolejnych klawych 😉 grafik i znalazłam zezowate zwierzaki w przekazie Yeti. Przyznaję, że Skoda się spisała 🙂

fot. adsoftheworld.com

fot. adsoftheworld.com

fot. adsoftheworld.com

fot. adsoftheworld.com

Zresztą nie tylko w kwestii promocji, bowiem została nagrodzona statuetką Złotej kierownicy w kategorii Klasa średnia i wyższa. Triumfująca Skoda Superb wygrała z Audi A4, Jaguarem XE, Subaru Levong oraz Kia Optima. (Skądinąd ciekawa kategoria i zestawienie modeli).

A skoro w tych mediach wciąż przewija się ten Superb i wspierający GOPR Yeti, można by przypuszczać, że o „klasyku” Fabii niemalże zapomniano – nic bardziej mylnego. W tą zmienną pogodę wystarczy bowiem przeziębić się na tyle, by nie wychodzić przez jakiś czas z łóżka i oglądać w tym czasie najbardziej popularne programy telewizyjne, a dowiecie się, że Fabia jest doskonałym samochodem dla samotnej matki z dzieckiem prowadzącej swój biznes, ikoną młodej zdolnej młodzieży (była bowiem jedną z głównych nagród w programie rozrywkowym) i oczywiście topowym samochodem przedstawiciela handlowego (tego nie zaobserwowałam w telewizji, lecz pewnie jak większość z Was, podczas tysięcy przejechanych kilometrów). Brakuje zatem przesłania „auto dla rodziny”. Podejrzewam zatem, że chorowałam zbyt krótko, bo przestrzeni dla rodziny w samochodach czeskiego producenta nie brakuje, zatem jakaś serialowa rodzinka musi Fabię posiadać. Pokusiłam się o zweryfikowanie rodzinnych możliwości modeli Skody i na jej stronie znajdziemy nawet zakładkę Dla rodziny, która wszelkie walory nam doskonale pokazuje.  Widocznie rodziny chętnie Fabię kupują i szersza promocja jest niepotrzebna ;).

Wiadomo, że nie ma to wielkiego znaczenia, jednak w mikołajko-świątecznym okresie kwestie rodziny, domowego ciepła, pragnienia przebywania z najbliższymi nabierają wyjątkowego wymiaru. Z tego względu w pewnym momencie poczułam niedosyt wszechobecnej Fabii.

Kończąc przytoczę jeszcze krótką dygresję – by papierki po cukierkach zjadanych podczas świątecznych powrotów nie przewalały się po całym samochodzie, polecam pojemnik na śmieci montowany w drzwiach 🙂

Leave a reply