Wymiana żarówki w Smarcie

wymiana żarówki w smart fFortwo jest wózkiem, który od kilku lat regularnie wzbudza moje zdziwienie. Gdybym użytkowała go na co dzień mój entuzjazm pewnie byłby mniejszy, a tak smartowe ciekawostki dawkuje mi siostra 🙂
By tradycji stała się zadość podczas „Wielkanocnego zlotu” posiedliśmy wiedzę o wymianie żarówki w przedniej lampie.

Skoro akumulator znajduje się pod nogami pasażera, to i ścieżka dostępu do żarówki powinna być równie ciekawa. Po chwilowej analizie postanowiliśmy potraktować Smarta jak puzzle 3D i okazało się to właściwym rozwiązaniem. Do żarówki bardzo szybko dostaniecie się zdejmując przednią maskownicę. Jest jednak pewien warunek – wasza ręka musi być szczupła i przydadzą się zdalności manualne. O ile przekręcenie obsadki z żarówką idzie gładko (pamiętajcie, by robić to delikatnie), to wsunięcie jej tam z powrotem może być nieco bardziej kłopotliwe.

Zapewne nasza metoda nie jest jedyną, może nawet nie jest zalecana przez Smarta, w każdym razie zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż ta ponoć najczęściej stosowana w warsztatach samochodowych. Jeżeli wygodniej będzie Wam iść za przykładem mechaników i zdecydujecie się zdemontować przód Fortwo, zamieszczam filmik, jak to sprawnie zrobić.  Swojego z wymiany żarówki nie mam, sądzę jednak, że zdjęcie z zaznaczoną maskownicą Wam wystarczy.

Udanej zabawy i pamiętajcie, że żarówkę trzymamy za metalową część 🙂

 

wymiana żarówki w smarcie

 

Leave a reply