Warto pamiętać o assistance do konta osobistego

O korzyściach płynących z posiadania aktywnego pakietu assistance nie trzeba chyba nikogo przekonywać – wszyscy wiemy, że tego rodzaju dodatkowe zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych (lub nieszczęśliwych) sytuacji losowych potrafi nieraz dosłownie uratować życie. Problem w tym, że wiele osób posiada taki pakiet, ale w ogóle z niego nie korzysta. I to nawet wtedy, kiedy bez problemu jest to możliwe, a nawet wskazane. Dlaczego tak się dzieje?

Powód jest banalny: po prostu o tym zapominamy. Mogłoby się wydawać, że o sprawie tak istotnej raczej trudno będzie nie pamiętać, ale takie są fakty: w praktyce do znakomitej większości kont osobistych prowadzonych w bankach w Polsce są dołączone (jako promocyjna oferta) rozmaitego rodzaju pakiety assistance – rzecz jasna im konto bardziej prestiżowe, tym lepszy pakiet.

Pakiet assistance z konta osobistego może być źródłem wielu oszczędności (źródło grafiki: Pinterest)

Pakiet assistance z konta osobistego może być źródłem wielu oszczędności (źródło grafiki: Pinterest)

W wersji najbardziej podstawowej na przykład możemy mieć do dyspozycji pomoc podczas podróży samochodem, pomoc medyczną oraz pomoc przy rozmaitych domowych usterkach (przecieki, zacięcie zamka w drzwiach, etc). Wersje bogatsze mogą również zapewniać na przykład pomoc medyczną podczas podróży poza granicami kraju albo porady prawnicze, mogą także obejmować nie tylko właściciela rachunku, ale także jego rodzinę i dzieci. Mało tego: w naprawdę bogatych pakietach assistance przewidziana jest między innymi opieka nad zwierzętami właściciela konta podczas jego pobytu w szpitalu oraz bezpłatny transport rzeczy w czasie przeprowadzki.

Rzecz jasna wszystko ma swoje granice, więc i w przypadku assistance w koncie pewne ograniczenia obowiązują, jednak ich zakres jest dokładnie określony w umowie o prowadzenie konta – warto się więc zapoznać z tym dokumentem, a być może okaże się, że nie będziemy musieli płacić za interwencje fachowców w naszym domu albo że w razie awarii naszego auta zostaniemy bezpłatnie przetransportowani do najbliższego warsztatu samochodowego.

Tak czy inaczej pakiet assistance dołączony do naszego konta osobistego to coś, o czym naprawdę warto pamiętać, bo dzięki niemu mamy realną możliwość zaoszczędzić spore pieniądze – w tym konkretnym przypadku chodzi o sumy niebagatelne, bo przecież usługi specjalistów czy pobyt w szpitalu kosztują niemało…

Leave a reply