Używany jak nowy, czyli gdzie tanio kupić Volvo?

Tytuł dzisiejszego wpisu może się wydawać co najmniej niekonsekwentny w kontekście kilku ostatnich moich wpisów, w których z niemal maniakalnym uporem powtarzałem, że nie ma niczego lepszego niż nowy samochód, ale (jak mawia stare porzekadło) diabeł tkwi w szczegółach, a w tym przypadku jest tych istotnych szczegółów całkiem sporo.

Najważniejszym z nich jest zasadnicza różnica pomiędzy kupowaniem samochodu używanego na giełdzie, gdzie z niemal stuprocentową pewnością mamy do czynienia z rozbitkami lub w najlepszym razie autami „po przejściach”, a zakupem używanego Volvo u autoryzowanego dealera. Polega ona na tym, że wozy przygotowywane na giełdę mają ładnie wyglądać i nie wykazywać śladów wykonanych prac, natomiast Volvo sprzedawane u dealerów nie dość, że muszą przejść ekstremalnie rygorystyczną kontrolę (obejmuje ona ponad 100 punktów), to na dokładkę są remontowane wyłącznie przy użyciu firmowych podzespołów szwedzkiego producenta (oprogramowanie jest przy tej okazji aktualizowane do najnowszej wersji, jeśli to konieczne), a także zawsze mają nie więcej niż 5 lat i nie więcej niż 150 tysięcy kilometrów przebiegu.

Kilka modeli aut marki Volvo

Dom Volvo ma naprawdę bogatą ofertę dla posiadaczy aut marki Volvo, jak i dla osób, które dopiero chcą Volvo kupić (źródło grafiki: domvolvo.volvocars-partnet.pl)

Na tym nie koniec: każdy taki samochód ma pełną i (co znacznie ważniejsze) całkowicie autentyczną historię serwisową, dzięki czemu możemy mieć stuprocentową pewność, że nie kupiliśmy auta z jakąś ukrytą usterką, która „wyjdzie” dopiero w dalszym użytkowaniu. Mało tego: na używane Volvo zakupione w programie Selekt przyznawana jest dwunastomiesięczna gwarancja na wszystkie kluczowe podzespoły i elektrykę niezależnie od przebiegu auta po zakupie. Jest ona ważna w całej Europie. Jako bonus kupujący otrzymuje także ogólnoeuropejski pakiet pomocy drogowej Volvo – również na 12 miesięcy i całkowicie za darmo.

Gdzie zdarzają się takie cuda? Rzecz jasna w stolicy – wszystko to, co opisałem powyżej, ma w swej ofercie najlepszy warszawski dealer, czyli Dom Volvo (tutaj). Gwoli ścisłości muszę dodać, że oferta aut używanych to tylko wycinek pełnego asortymentu, który obejmuje także między innymi ubezpieczenia, leasing czy zwyczajne usługi serwisowe dla posiadaczy samochodów marki Volvo. To po prostu dobry interes, którego jedynym minusem jest konieczność wybrania się do Warszawy, ale w sumie to chyba niewielkie poświęcenie…

Leave a reply