Ubezpieczenie floty firmowej

Od dłuższego już czasu daje się zauważyć wśród producentów wiodących marek branży motoryzacyjnej (rzecz jasna mowa o samochodach przeznaczonych dla tak zwanego szerokiego odbiorcy) trend do kumulowania większości lub wszystkich potrzebnych usług. To właśnie dlatego podpisując w salonie umowę leasingową możemy od razu wybrać zakres ubezpieczenia dla właśnie zakupionej floty i trzeba przyznać, że bardzo często są to oferty lepsze niż to, co można byłoby wynegocjować na własną rękę u danego ubezpieczyciela. Spróbujmy się przyjrzeć na konkretnym przykładzie, jak to wygląda w praktyce.

niebieska świnka-skarbonka stojąca na stercie pieniędzy

Mądrze wybierając ofertę ubezpieczenia floty firmowej możemy naprawdę sporo zaoszczędzić… (źródło grafiki: skoda-flota.pl)

Załóżmy, że nasza flota samochodowa została wzięta w leasing od Skody (sprawdź) i potrzebujemy wykupić dla tych aut obowiązkowe OC oraz być może kilka innych usług ubezpieczeniowych. Zasadniczy pakiet ubezpieczeń dostępnych u dealera to ubezpieczenie OC, pełne AC (z ryzykiem kradzieży włącznie), ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i ogólnoeuropejski assistance. Oprócz tego Skoda gwarantuje utrzymanie największych zniżek posiadanych u poprzedniego ubezpieczyciela, a oprócz tego rozmaite opcje dodatkowe.

Ponadto czeski producent zapewnia specjalną, promocyjną stawkę ubezpieczeniową w pierwszym roku (stawka ta jest całkowicie niezależna od wartości pojazdu), a także gwarantuje, że jeśli dany samochód zostanie ubezpieczony jako nowy i w drugim roku użytkowania, to stawka obowiązująca przez te dwa lata zostanie przeniesiona na rok kolejny, a wykupując ubezpieczenie na trzeci rok użytkowania auta otrzymamy preferencyjny pakiet ubezpieczeń.

Ponadto producent zapewnia, że w przypadku szkody całkowitej albo kradzieży auta przed upływem trzeciego roku użytkowania klient otrzyma zwrot pełnej wartości pojazdu (z dnia podpisania umowy), a w razie konieczności otrzyma pomoc assistance oraz samochód zastępczy nawet na 30 dni.

Za pakiety ubezpieczeniowe o podobnym zakresie (a to nie wszystko, wymieniliśmy tu zaledwie najważniejsze elementy tej oferty) w towarzystwach ubezpieczeniowych płaci się dość słono, tym bardziej więc warto rozważyć opcję wykupienia pakietu potrzebnych nam ubezpieczeń w tym samym miejscu, w którym zaopatrzyliśmy się we flotę samochodową, bo to się po prostu opłaca.

Leave a reply