Ubezpieczenia czworonogów wreszcie dostępne w Polsce

Koty i psy to dla znakomitej większości z nas nie tylko zwyczajne zwierzęta domowe czy towarzysze życia – przeważnie traktujemy naszych czworonożnych pupili praktycznie jak członków rodziny, nie powinno dziwić więc, że chcielibyśmy i dla naszych zwierzaków móc wykupić oddzielne pakiety ubezpieczeniowe. Do niedawna niestety było to absolutnie niemożliwe i jedyne dostępne opcje były związane z szerszymi pakietami ubezpieczeniowymi powiązanymi z ubezpieczaniem naszych mieszkań.

Od mniej więcej roku jednakże na rynku są już dostępne indywidualne pakiety ubezpieczeniowe dla posiadaczy kotów i psów (póki co tylko dla tych zwierząt), co jest o tyle ewenementem, że na przykład w Europie Zachodniej podobne ubezpieczenia można wykupić już od co najmniej kilku dekad (mniej więcej od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku). Na całe szczęście już i Polska dołączyła do grona krajów, w których można swym pupilom zapewnić dodatkową ochronę na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia losowego czy choroby zwierzęcia.

Ubezpieczenia dla zwierząt w firmie LYNX - obecnie najlepsze na rynku (źródło: Petsupport)

Ubezpieczenia dla zwierząt w firmie LYNX – obecnie najlepsze na rynku (źródło: Petsupport)

Na chwilę obecną najlepszą ofertę ubezpieczeniową dla zwierząt na naszym rynku posiada LYNX – dostępne są pakiety Basic, Standard i VIP, różniące się składką roczną i zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela, jednak nawet w najtańszym pakiecie za kwotę zaledwie kilkudziesięciu złotych (na przykład dla trzyletniego kota perskiego kwota rocznej składki wynosi 60 zł) otrzymujemy OC w wysokości 5000 zł i limit do 5000 zł na koszty leczenia powypadkowego naszego zwierzęcia.

Pakiety ubezpieczeniowe dla zwierząt domowych to nadal nowość w Polsce i niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że są już dostępne – pozostaje jednak mieć nadzieję, że wkrótce podobne oferty pojawią się także i u największych i najpopularniejszych ubezpieczycieli, dzięki czemu zwiększy się nie tylko dostępność tego rodzaju ubezpieczeń, ale także i różnorodność oferowanych pakietów.

Leave a reply