Tania flota firmowa

Leasing jako forma finansowania firmowej floty jest rozwiązaniem bardzo korzystnym nie tylko dla podmiotów dużych i średnich, ale – jak pokazują statystyki – również i dla przedsiębiorstw małych, których zapotrzebowanie kształtuje się na poziomie nie więcej niż 10 samochodów. Spośród producentów oferujących leasing dla firm zdecydowanie wyróżnia się Skoda, której auta regularnie otrzymują najwyższe noty od fleet managerów w Wielkim Teście Flotowym.

szara skoda rapid

Skoda Rapid to obecnie jeden z najlepszych samochodów flotowych (źródło grafiki: PInterest)

Trzeba pamiętać, że dla małego przedsiębiorstwa nawet jeden samochód osobowy w firmie ( sprawdź ) kupiony za gotówkę może oznaczać przekroczenie cienkiej granicy pomiędzy zachowaniem wystarczającej ilości kapitału operacyjnego na działalność lub utratą płynności finansowej. Dlatego właśnie leasing, pozwalający sfinansować auto na firme przy pomocy bardzo niewielkiej ilości kapitału operacyjnego, jest tak popularnym rozwiązaniem – pozwala prowadzić działalność bez konieczności zaciągania dodatkowych kredytów bankowych.

Można z dużą dozą prawdopodobieństwa zakładać, że w najbliższych latach ilość flot firmowych finansowanych właśnie za pomocą leasingu znacznie wzrośnie, co z kolei przełoży się nie tylko na dynamiczniejszy rozwój rozmaitych sektorów gospodarki, ale też i na ciekawsze oraz bardziej konkurencyjne oferty leasingodawców – a to dla wszystkich zainteresowanych tą formą finansowania floty bardzo dobra wiadomość.

Leave a reply