Szlachetne zdrowie

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest

 

Szlachetne zdrowie, stanowczo cenić cię trzeba i pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu. Nie warto bowiem cię tracić w kolejkach do państwowych placówek medycznych, specjalistów, badań. Prywatne ubezpieczenie medyczne to coraz więcej możliwości. Komfort, bezpieczeństwo, szybki dostęp do lekarzy dla ciebie i całej rodziny to wartość. Nie ma tu mowy o staniu w długich kolejkach, czekaniu, odchodzeniu z kwitkiem. Płacąc miesięczną składkę wiesz, czego możesz oczekiwać i nikt twoich oczekiwań nie zawiedzie – otrzymujesz usługi na najwyższym poziomie. Możesz liczyć na jakość. Szybki dostęp do specjalistów i badań, zindywidualizowane podejście.

Wybierz taki pakiet, który będzie adekwatny do twoich potrzeb. Koszty są oczywiście zróżnicowane, nie tylko w zależności od tego, co wybierzesz sam, również od stanu twojego zdrowia. Kobiety zapłacą więcej niż mężczyźni w tym samym wieku, podobnie osoby starsze.

Podstawowe opcje ubezpieczenia obejmują dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu, badania laboratoryjne i diagnostyczne. Kolejne warianty są rozszerzane o opiekę lekarzy specjalistów, rehabilitację czy bardzo specjalistyczne badania. Warto też sprawdzić, czy polisa obejmuje leczenie chorób przewlekłych – to akurat może być z niej wyłączone. Z reguły polisy nie obejmują chorób przewlekłych rozpoznanych przed ich zawarciem. Zanim więc się zdecydujemy, warto dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia. W przypadku hospitalizacji – w zależności od wybranego ubezpieczenia, możesz liczyć na tak zwany zasiłek szpitalny. Posiadacze polis zdrowotnych zwykle korzystają z usług prywatnych placówek medycznych, z którymi ubezpieczyciel podpisał umowy. Są też jednak ubezpieczyciele, którzy pozwalają na korzystanie z pomocy innych lekarzy lub placówek medycznych i przyznają zwrot kosztów na podstawie rachunków za leczenie. Też dokładnie sprawdźmy to w warunkach ubezpieczenia. Relatywnie dziś koszt polis zdrowotnych maleje. Decyduje się na nie coraz więcej osób. Ubezpieczenia tego typu oferują również pracodawcy, mogą wówczas wynegocjować lepsze, korzystniejsze jego warunki. Jest to często element programów lojalnościowych i społecznych w firmach. Bezsprzecznie zaś wygoda dla pracowników i ich rodzin.

Leave a reply