Škoda Rapid – który wariant wybrać?

Skoda Rapid to nowe dziecko czeskiego koncernu, które bardzo ambitnie weszło na rynek, dziedzicząc imię po słynnej Skodzie z lat osiemdziesiątych, noszącej miano czeskiego Porsche.

W istocie jest to już trzeci (historycznie) model Rapida, który po poprzednikach odziedziczył tylko imię – koncepcyjnie jest to bardzo przemyślany krok w stronę zapełnienia luki między Skodą Fabią z segmentu B a kompaktową Skodą Octavią, która ciągle bryluje w segmencie C mimo blisko 4,7 metra długości i 269cm rozstawu osi, z którymi mogłaby być spokojnie zakwalifikowana do klasy średniej – segmentu D.
Škoda Rapid 2013 01

Skoda Rapid – nadwozie

Podczas debiutu w ubiegłym roku Skoda Rapid dostępna była tylko w nadwoziu typu sedan (tak naprawdę jest to liftback) – link do Skody Rapid, we wrześniu przewidziana jest oficjalna premiera Rapida Sapceback – link do Rapida Spaceback, który cechuje się nadwoziem typu hatchback. Ponadto Spaceback będzia miał o 3 mm większy rozstaw osi, ale ze względu na typ nadwozia, będzie krótszy o 18cm, co wpłynie na dużo mniejszą objętość bagażnika.
Wymiary obrazuje poniższe zestawienie:

Model

Rapid

Rapid Spaceback

Długość [mm]

4483

4300

Szerokość [mm]

1706

1706

Wysokość [mm]

1461

1461

Rozstaw osi [mm]

2589

2592

Pojemność bagażnika [dm3]

550

415

Skoda Rapid Spaceback

Skoda Rapid Spaceback

Czytaj dalej o silnikach w Skodzie Rapid

Leave a reply