Samochód używany prawie jak nowy

Pomimo tego, że wielkimi krokami nadchodzi czas wyprzedaży w salonach samochodowych (o czym postaram się napisać nieco więcej jeszcze w tym miesiącu), nie wszyscy potencjalni nabywcy znajdą coś dla siebie albo zwyczajnie nie będzie ich stać na zakup nowego samochodu nawet z dość dużym rabatem. Jeśli jednak jakieś auto kupić musimy, a nie chcemy podejmować ryzyka kupna gdzieś na giełdzie i jednocześnie mamy zamiar zainwestować pieniądze w samochód nie starszy nić kilka lat, to bardzo dobrym rozwiązaniem może być zakup auta używanego od zaufanego sprzedawcy. Gdzie takiego uczciwego dealera szukać?

Najprostsza i najkrótsza odpowiedź brzmi: w stolicy. Trzeba jednak kilku istotnych dokonkretnień. Po pierwsze, sprawa dotyczy marki Volvo. Dla niezdecydowanych z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nawet jeśli do tej pory nie rozważaliście zakupu auta tego konkretnego producenta, to w tym przypadku naprawdę warto. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Najważniejszy z nich jest taki, że oferta samochodów używanych sprzedawanych przez Dom Volvo w Warszawie  ( tutaj) dotyczy wyłącznie aut najwyżej pięcioletnich i z w pełni udokumentowaną historią serwisową oraz przebiegiem poniżej 150 000 km. Pakiet ofertowy, o którym piszę, ma nawet swoją nazwę – Volvo Selekt. Oprócz wspomnianych wyżej obostrzeń w ramach tej oferty Dom Volvo jako autoryzowany partner Volvo Polska zapewnia również, że zakupiony samochód jest sprawdzony przez wykwalifikowanego i autoryzowanego technika Volvo w oparciu o specjalne, obejmujące ponad 100 punktów kontrolnych badanie techniczne.

W ramach tego badania i przygotowania auta do sprzedaży wymieniane są ewentualne wadliwe podzespoły i tu istotna sprawa – jedynie na oryginalne, produkowane przez Volvo. Analizie podlegają wszystkie kluczowe elementy mechaniczne i elektryczne każdego samochodu, aktualizowane jest również oprogramowanie do najnowszej dostępnej wersji, dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie podzespoły będą działać sprawnie i w sposób optymalny.

Dodatkowo na każde sprzedawane auto udzielana jest gwarancja na 12 miesięcy, przy czym jest ona całkowicie niezależna od ilości przejechanych kilometrów, a ponadto na dokładnie taki sam okres (czyli pełny rok) nabywca otrzymuje ogólnoeuropejski pakiet pomocy drogowej Volvo, dzięki czemu możemy się czuć bezpiecznie niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy – w razie awarii uzyskamy niezbędną pomoc.

Jak więc widać to, co dostajemy w ramach opisywanego pakietu, zdecydowanie przewyższa praktycznie każdą ofertę dostępną na rynku wtórnym, a przede wszystkim mamy całkowitą pewność, że zakupiony samochód nie ulegnie poważnej awarii niedługo po sporządzeniu umowy kupna-sprzedaży.

Leave a reply