Czy dojazdy rowerem do pracy są zdrową alternatywą?

Umówmy się, że jazda rowerem nie zaleczy zapewne wszystkich problemów i nie uczyni nikogo nieśmiertelnym, choć w przypływie wiary w lepszy sposób życia niektórzy zdają się tak uważać. W każdym razie, po raz być może pierwszy widzimy obecnie w co większych polskich miastach ludzi jeżdżących do pracy na rowerze nie tylko dlatego, że to szybsze, tańsze, a dla niektórych nawet ciekawsze, ale także ze względu na zdrowie. Rower to, oczywiście, wysiłek fizyczny – a jeśli czytaliście jakikolwiek poradnik zdrowego trybu życia, to wydaje się niemożliwe, że nie trafiliście na samym początku na informację, że w dzisiejszym świecie regularny wysiłek fizyczny właściwie zawsze jest uważany za najlepsze, co można ze sobą zrobić. Przynajmniej pod względem zdrowia.

przejazd rowerem wdłuż ruchliwej ulicy

W Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi – rower bywa nie tylko zdrowszy, ale i szybszy. Źródło: Pixabay.com.

Damka retro marki Achielle

Gdy tylko robi się ciepło i słonecznie, wiele osób przesiada się z auta na rower. Nic dziwnego – rowerem wszędzie dostaniemy się szybko, bez stania w korkach, bez problemów z parkowaniem i bez wydawania sporych sum na wciąż drożejące paliwo. O pozytywnym wpływie jazdy rowerowej na zdrowie i kondycję fizyczną (psychiczną zresztą też – nic nie relaksuje tak, jak spokojna przejażdżka na świeżym powietrzu) nie trzeba chyba nikomu przypominać.

Rower Achielle Craighton Pure 3

Rower Achielle Craighton Pure 3 (zdjęcie ze sklepu: roweroweklimaty.pl)

Rowerki dla dzieci: laufrad

Laufrad to nazwa rowerka biegowego przeznaczonego dla dzieci w wieku powyżej 1,5 roku. Rowerek balansowy, zwany bezpedałowym ułatwi dziecku przygotowanie do nauki jazdy na zwykłym rowerze. Kupując dziecku laufrad pozwalamy naszemu maluszkowi spożytkować nadmiar energii i rozwinąć jego zdolności motoryczne.

Laufrad może przypominać wyglądem prawdziwy rower:

 

rower dziecięcy Laufrad

 

AMSTERDAM – rowery miejskie z klasą

Sezon wiosenny i letni to jednocześnie doskonały czas na korzystanie z roweru. Przerzućmy się więc z komunikacji miejskiej na bardziej ekologiczny środek transportu  – własny rower. Aby jazda była jeszcze przyjemniejsza, wybierzmy rower nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale także ładny, nietuzinkowy i… stylowy! My kobiety uwielbiamy stylowe gadżety, dlaczego więc nie miałybyśmy posiadać stylowego roweru? Macie już swój ukochany model?

kobieta z rowerem typu Amsterdam

 

Nowe stacje Veturilo w Warszawie

System wypożyczalni rowerów miejskich Veturilo, który został uruchomiony zaledwie 9 miesięcy temu, cieszy się wśród mieszkańców Warszawy tak dużym powodzeniem, że w tym roku ZTM postanowił prawie trzykrotnie zwiększyć liczbę stacji – do ponad 50 stacji działających od sierpnia ubiegłego roku, dołączy około 100 nowych wypożyczalni.

Veturilo Warszawa

Oświetlenie rowerowe firmy Roxim

Mało kto pamięta stare składaki z przednią lampką z żarówką, zasilaną dynamem. W nowoczesnych lampach rowerowych najczęściej stosuje się niepozorne baterie AA lub AAA i małe, energooszczędne diody LED, a mimo tego, jakość oświetlenia, natężenie i kąt padania światła są nieporównywalnie lepsze, niż w tradycyjnych przednich światełkach.