Pakiet ubezpieczeniowy dla najmłodszych

Obecnie na rynku ubezpieczeniowym jest dostępna niezwykle szeroka gama pakietów ubezpieczeniowych od następstw nieszczęśliwych wypadków, jednak praktycznie wszystkie z nich skierowane są do klientów dorosłych – a przecież dzieci ulegają rozmaitym wypadkom i kontuzjom zdecydowanie częściej niż osoby pełnoletnie. Dlatego właśnie nie tak dawno temu, bo pod koniec października tego roku w ofercie Expandera pojawiło się dedykowane ubezpieczenie dla dzieci.

bawiące się z ojcem dziecko

Bezpieczeństwo naszych pociech to naprawdę bardzo ważna sprawa (źródło grafiki: Pinterest)

Polisę „Bezpieczne Dziecko”, bo tak się wspomniany wyżej produkt nazywa, można wykupić dla dziecka w wieku od 0 do 15 lat, choć sama ochrona obowiązuje jeszcze szereg lat później, bo do 21 roku życia ubezpieczonej osoby. Jeśli natomiast chodzi o zakres, to trzeba przyznać, że jest on naprawdę szeroki – oprócz ochrony przed finansowymi konsekwencjami zdarzeń raczej drobnych (np. złamania lub oparzenia), pakiet obejmuje wiele groźnych chorób, operacje i pobyt w szpitalu, a nawet trwałe inwalidztwo w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

Do wyboru są w sumie cztery pakiety, różniące się między sobą wysokością składki oraz całkowitej sumy ubezpieczenia – poza tym są one identyczne. Na szczególną uwagę zasługuje w tym ubezpieczeniu zapis mówiący, że w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia wszystkie wypłacone kwoty odszkodowań z tytułu trwałego inwalidztwa w następstwie nieszczęśliwego wypadku, a także złamań i oparzeń będących wynikiem nieszczęśliwego wypadku, są podwajane.

Równie interesująca opcją jest dostępny w pakiecie „Bezpieczne Dziecko” tak zwany „Powypadkowy Pakiet Medyczny”, którego główną zaletą jest dostęp do rozmaitych usług medycznych, w tym na przykład do lekarzy-specjalistów (10 specjalizacji), wykonanie zleconych przez nich badań, rozmaite zabiegi, rehabilitację oraz pomoc w nauce w trakcie przebywania ubezpieczonego na zwolnieniu lekarskim.

Ponadto ubezpieczyciel przewidział również możliwość rozszerzenia zakresu ubezpieczenia na rodzica albo opiekuna prawnego (tu podstawą do wypłaty odszkodowania jest jedynie śmierć albo trwałe inwalidztwo w następstwie nieszczęśliwego wypadku) – przy tym wariancie suma ubezpieczenia to 120 tysięcy złotych, wypłacanych przez 10 lat jako comiesięczna renta.

Jak widać jest to pakiet dość wszechstronny i póki co jedyny na polskim rynku, warto więc zastanowić się nad tą opcją – szczególnie w przypadku, gdy nasza pociecha jest bardzo ruchliwa i nieprzewidywalna.

Leave a reply