Oddzielne OC na samochód w leasingu?

Właściciele firm korzystający z usług leasingowych bardzo często mają poważny problem z podjęciem decyzji, czy na leasingowane auto wykupować oddzielną polisę OC, czy też raczej zdecydować się na ofertę przedstawianą zwyczajowo w momencie zawierania umowy o leasing samochodu. W tym drugim przypadku dość często polisa OC wydaje się nie być aż tak atrakcyjna, jak wykupiona indywidualnie, jednak należy mieć na uwadze, że pozory mylą i na dłuższą metę takie samodzielnie znalezione OC wcale może nie być aż tak opłacalne.

zderzenie dwóch samochodów

Oferta ubezpieczenia OC na auto firmowe może się bardziej opłacać w przypadku kupna w firmie leasingowej (źródło grafiki: Pinterest)

Pamiętajmy bowiem, że stawka to nie wszystko: ogromne znaczenie ma w przypadku firm (a o takiej sytuacji tu mówimy) oferta dodatkowa, czyli wszystko to, co potencjalnie uzyskamy, o ile zdecydujemy się na OC za pośrednictwem firmy leasingowej. Już na samym wstępie oszczędzamy, ponieważ zazwyczaj taka firma pobierze od nas opłatę manipulacyjną (nierzadko dość wysoką) jeśli ubezpieczymy auto na własną rękę. Ale to nie wszystko: kolejne oszczędności mogą się pojawić jako efekt przedstawienia przez nas dobrej kontroferty ubezpieczeniowej – zwykle firma leasingowa będzie chciała zaproponować coś nieco lepszego po to, byśmy jednak skorzystali z jej usług.

Najbardziej jednak można skorzystać na OC w sytuacji, gdy firma leasingowa jako bonus oferuje nam rozmaite profity dotyczące bezpośrednio leasingowanej floty. Aby w pełni uświadomić sobie, na czym to polega, rozważmy tę kwestię na konkretnym przykładzie. Škoda jest na naszym rynku już od dobrych kilku lat liderem jeśli chodzi o leasing samochodowy, ale nie dzieje się tak bez powodu: rzecz jasna relacja jakości do ceny samych aut jest tutaj bardzo ważna, jednak to, co oferuje Škoda klientom wykupującym OC za jej pośrednictwem w Volkswagen Leasing Polska, znacznie wykracza ponad wszystkie potencjalne zniżki, jakie moglibyśmy uzyskać indywidualnie od dowolnego ubezpieczyciela próbując znaleźć tanie OC na leasingowany samochód.

Przede wszystkim otrzymujemy gwarancję stawki, bardzo bogaty pakiet ubezpieczeniowy, a w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej na leasingowanym pojeździe zaistniałej do trzeciego roku eksploatacji Škoda zapewnia zwrot pełnej wartości auta z dnia zawarcia umowy – zwłaszcza ten ostatni zapis jest istotny o tyle, że wiele firm leasingowych nie oferuje takiej możliwości, co oznacza, że w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży będziemy musieli zwrócić firmie różnicę między wypłaconym odszkodowaniem a wartością auta.

Dodajmy jeszcze na koniec, że wymienione wyżej korzyści to zaledwie część tego, co Škoda Flota proponuje, najlepiej więc wejść na stronę firmy, skorzystać z udostępnionego tam kalkulatora leasingowego i zapoznać się z pełną ofertą w zakresie leasingu samochodu.

Leave a reply