Kupujmy samochody używane, a nie zużyte!

Bardzo niewielu Polaków nie posiada obecnie samochodu, co jest dość dobrym potwierdzeniem tezy, że bogacimy się jako społeczeństwo – jeszcze 25 lat temu na samochód stać było tylko nielicznych. Niestety, całkiem spora część tego, co jeździ po polskich drogach, to auta powypadkowe, doprowadzone przez naszych rodzimych mechaników do stanu używalności. I choć niejednokrotnie wymagało to bez wątpienia umiejętności graniczących z cudotwórstwem, to w żaden sposób ci artyści nie byli w stanie sprawić, żeby takim rozbitkiem jeździło się bezpiecznie.

samochód zniszczony przewróconym drzewem

Polscy mechanicy wyremontowaliby nawet i tak zniszczony samochód, a potem zostałby sprzedany jako „niebity”… (źródło obrazka: Pixabay)

Na szczęście powoli zaczyna się coś w tym zakresie zmieniać i jeśli się poszuka, to można już teraz kupić samochody używane, które są całkowicie sprawne technicznie, nie są powypadkowe i do których w związku z tym nie strach wsiadać. Jednym z dealerów tego rodzaju aut jest Das WeltAuto – firma, która słynne polskiego powiedzonka „Polak potrafi” postanowiła wykorzystać w sposób zdecydowanie kreatywniejszy i ciekawszy niż typowi handlarze samochodami.

Zasadnicza różnica polega na tym, że w Das WeltAuto kupuje się wyłącznie samochody używane (kliknij) o sprawdzonym przebiegu i udokumentowanej, pewnej historii. Dzięki temu nie ma możliwości, żeby kupić jakąś bombę z opóźnionym zapłonem i nie marnujemy zainwestowanych pieniędzy. Mało tego – podobnie jak w przypadku aut poleasingowych kupowanych od producenta, tutaj też każdy samochód przechodzi bardzo szczegółową kontrolę (lista kontrolna ma aż 117 punktów!) i wszystkie podzespoły wymagające naprawy są wymieniane na sprawne.

To nadal nie koniec: można się bez najmniejszego problemu każdym z oferowanych samochodów wybrać na jazdę próbną przez zakupem, a gdy się już zdecydujemy na konkretny wóz, możemy go za pośrednictwem Das WeltAuto ubezpieczyć (mowa zarówno o obowiązkowym OC, jak też AC, NNW i pakiecie assistance). Dostajemy także gwarancję zabezpieczającą nas przed ryzykiem związanym z zakupem samochodu, a jeśli dojdziemy do wniosku, że auto jest zbyt słabo wyposażone, możemy je swobodnie doposażyć.

Jeżeli natomiast z jakiegoś powodu uznamy, że to mimo wszystko nie to auto chcieliśmy i wolelibyśmy inny samochód używany z oferty Das WeltAuto, to też nie ma problemu – do tygodnia od daty pierwotnego zakupu mamy możliwość wymiany auta na inne. Mam jedynie nadzieję, że podobnego typu punktów i sprzedawców będzie się w naszym kraju pojawiać coraz więcej…

Leave a reply