Jaki samochód wziąć w leasing?

W dzisiejszych czasach praktycznie każda większa firma, która potrzebuje do swego funkcjonowania floty samochodów, nie decyduje się na ich zakup, tylko szuka możliwości podpisania korzystnej umowy leasingowej z jednym z wiodących producentów aut. Takie rozwiązanie z punktu widzenia finansów firmy jest wręcz idealne, bo każdy wyleasingowany samochód firmowy realnie kosztuje zaledwie ułamek swej rynkowej wartości, a przy tym służy już w obrębie floty aut firmowych.

kobieta odbierająca kluczyki od samochodu

Leasing samochodu jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla mniejszych firm (źródło grafiki: Pinterest)

Producentom się to również opłaca, ponieważ sporą część aut poleasingowych udaje się po okresie obowiązywania umowy sprzedać, a w trakcie jej trwania firma płaci za każdy miesiąc użytkowania każdego wozu. Ponieważ jest to tak korzystny układ dla obu stron, w zasadzie każdy producent posiada swój oddział leasingowy, nie znaczy to jednak, że u przedstawicieli każdej marki uzyskamy podobnie atrakcyjną ofertę. Do kogo warto zatem najpierw skierować kroki w sytuacji, gdy planujemy wymienić starą firmową flotę na nową lub na przykład szukamy możliwości wzięcia w leasing tylko kilku aut?

Najprawdopodobniej nie będzie dla nikogo szczególnym szokiem informacja, że najbardziej opłaca się skorzystać z oferty leasingowej przygotowanej przez Škodę – od dłuższego już czasu (co najmniej 5 ostatnich lat) to właśnie czeska firma zdominowała rynek samochodów firmowych w Polsce. I trudno się temu dziwić, bo zarówno relacja jakości do ceny, jak i szeroki wybór dostępnych dla firm modeli samochodów oraz naprawdę bogata oferta ubezpieczeniowa na leasingowane auta sprawiają, że konkurencji trudno jest zaproponować firmom coś podobnego w równie rozsądnej cenie. A dodajmy, że Škoda wygrywa nie tylko ceną, ale też wspominaną już jakością oraz dostępnością licznych autoryzowanych serwisów w całym kraju. Dla każdej firmy korzystającej z floty aut na skalę ogólnokrajową to niebywałe udogodnienie.

Nawet i mali przedsiębiorcy, którzy potrzebują kilku lub nawet zaledwie jednego samochodu dla swej firmy, w ofercie Škody znajdą coś skrojonego na miarę, a przy tym w naprawdę atrakcyjnej ofercie cenowej. Finansowanie to bez wątpienia następny wielki atut Škody, bo pozwala na przykład zaangażować w zakup samochodu na firmę jedynie niewielką część kapitału operacyjnego przedsiębiorstwa (co jest bardzo ważne zwłaszcza dla mniejszych podmiotów przynoszących relatywnie niewysokie zyski w skali roku) i jednocześnie korzystać nie tylko z wyleasingowanego auta, ale też i atrakcyjnego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych jeśli zdecydujemy się wykupić OC za pośrednictwem Škody.

Każdy więc, kto potrzebuje dobrego samochodu firmowego za rozsądną cenę, na pewno nie powinien omijać salonów czeskiego producenta, bo całkiem niewykluczone, że oferta zaprezentowana przez przedstawicieli tej firmy przerośnie nasze oczekiwania i to nie tylko na poziomie cenowym.

Leave a reply