Jaki samochód rodzinny wybrać?

Myślę, że nie pomylę się wiele stwierdzając, że gdyby przeprowadzić uliczny sondaż wśród Polaków i zadać im pytanie o najważniejszą według nich cechę samochodu rodzinnego, ponad połowa odpowiedziałaby, że dobre auto rodzinne powinno być duże. Bo przecież gdzieś trzeba pomieścić wszystkie bagaże, kiedy cała rodzina jedzie na wakacje. Szkoda tylko, że tak łatwo zapominamy o tym, że podstawowym zadaniem każdego samochodu jest zapewnianie bezpieczeństwa podróżującym nim osobom z punktu A do B.

Bezpieczne auto rodzinne nie musi więc być oszałamiająco piękne, niekoniecznie musi też palić 2 litry na 100 kilometrów albo mieć 172 głośniki i kwintyliofonię. Musi natomiast zapewniać jadącym nim ludziom, że w razie ewentualnej poważniejszego wypadku będą mieli szansę wyjść z niego nie tyle bez żadnego szwanku , ale przynajmniej z życiem.

Gdybym więc osobiście wybierał bezpieczny samochód dla mojej rodziny, skupiłbym się na ofertach dostępnych finansowo dla zwykłych śmiertelników. Dla mnie jedną z ciekawszych ofert przy takim założeniu są auta produkowane przez Skodę ( tutaj ) z przeznaczeniem właśnie dla rodzin – niezbyt drogie, całkiem sensownie wyposażone (i mam tu na myśli zarówno systemy bezpieczeństwa, jak i pozostałe wyposażenie) i przede wszystkim dające realną szansę na przeżycie nawet poważnego wypadku. Nie o wszystkich dostępnych w salonach samochodach mógłbym ze spokojnym sercem powiedzieć to samo.

biała skoda superb kombi

Skoda Superb Combi to jedno z lepszych aut rodzinnych w swojej klasie (źródło obrazka: Pinterest)

Tu chciałbym też zaapelować do zdrowego rozsądku ojców i panów domu, którzy być może czytają ten tekst i są na etapie podejmowania decyzji zakupowej co do auta rodzinnego. Panowie, niech najważniejszym parametrem silnika będzie dla was jego niezawodność, a nie osiągi – jak będziecie na trasie, mając wyładowany po sufit bagażnik i cztery inne osoby na pokładzie, to przecież nie będziecie się rozpędzać, próbując pokazać innym, jakie to z was są kozaki, prawda? I niech ten zdrowy rozsądek, o który was proszę, towarzyszy wam cały czas, bo to naprawdę jeden z najlepszych i najskuteczniejszych systemów bezpieczeństwa, jakie można mieć w samochodzie. A co najlepsze, jest zupełnie za darmo…

Leave a reply