Renault Twingo – idealny samochód dla kobiet

Skąd wzięło się dowcipy o kobietach za kierownicą? Mężczyźni w obawie o lakier swoich „zabawek” nie pozwalają im doskonalić umiejętności praktycznych za kierownicą, potem natomiast dziwią się, że brakuje im wprawy! Druga sprawa jest taka, że umiejętności kierowcy są bezpośrednio związane z kształtem samochodu. No bo jak tu manewrować jakimś autobusem?

Renault Twingo

Renault Twingo
(www.renault.pl)

Uważam, że najbardziej genialny samochód dla kobiety to Renault Twingo. Podejrzewam, że w tej mocno zdefeminizowanej branży jaką jest motoryzacja raz jeden gdzieś przemknęła się kobieta, która skroiła autko pod siebie. W każdym razie Twingo świetne jest dla kobiety, szczególnie początkującej, ponieważ jest tak małe, że nie sprawia problemów z parkowaniem ani przodem, ani tyłem. Nawet parking przed marketem w sobotę nie straszny.

Po drugie jest bardzo pojemny. Jak na coś tak małego, w środku jest naprawdę dużo przestrzeni. Nie wiem, jak oni to zrobili, ale jeździłam nim bez regulowania fotela ani kierownicy do dziewiątego miesiąca ciąży i mieściłam się lepiej, niż w „męskich” autach, w których teoretycznie więcej się dało w kwestii fotela i kierownicy ustawić. Świetna jest też opcja przesuwania tylnych foteli – można w ramach potrzeb zwiększać i zmniejszać przestrzeń pasażerską i zakupową. Dla naprawdę początkujących kobiet-kierowców autko ma na honorowym miejscu wielki czerwony przycisk do włączania świateł awaryjnych. Za wadę mogę uznać jedynie fakt, że jest to samochód czteroosobowy, co chwilami bywa aspołeczne. Ale nie, pięcioosobowy byłby za gruby…

 

Leave a reply