FUNstar – pickup Škody

skoda funstarTen niewielki pocieszny pickup to dzieło 23 stażystów Szkoły Zawodowej Škoda Auto, którzy nad jego projektem  pracowali od listopada ubiegłego roku. Nie wszystko zostało jeszcze dopieszczone, jednak to, co w FUNstarze najważniejsze już wiemy.

Pickup jest drugim samochodem koncepcyjnym stworzonym w ramach projektu „samochód stażysty”. Podczas pierwszej edycji uczniowie rozwijali swoją wiedzę oraz kreatywność na Citigo. W tym roku poszli o krok dalej i za bazowy model wybrali Fabię. Jak widzicie na zdjęciach po zapaleniu wszystkich opcji samochód wygląda dość odważnie. My jednak zerknijmy na to, czego zdjęcia nam nie pokazują.
Pod maską znajduje się 1.2-litrowy silnik benzynowy TSI o mocy 122 KM, a do niego 7-biegowa skrzynia… automatyczna DSG (Direct Shift Gearbox) – czyli ta sama, co w Yeti.

skoda funstar przódJaka ciekawostka może Was jeszcze zainteresować? Felgi, 18-calowe aluminiowe, które mogą wydawać się Wam znajome, bowiem zapożyczone są z Octavii RS, a także nagłośnienie o mocy 1400 Watt.

W tworzeniu swojego samochodu marzeń stażyści byli mocno wspierani przez Škodę . Wśród współpracujących z nimi specjalistów znalazł się między innymi szef projektantów Škoda,  Josef Kabaňa.

Ostateczny efekt zostanie zaprezentowany 13 maja podczas międzynarodowego spotkania GTI na Wörthersee.

 

Jeżeli jesteście zainteresowani programem zajęć oraz możliwościami kształcenia w szkole Škody, oto link, który pomoże Wam zdobyć informacje:

http://www.sou-skoda.cz/skola#SixReasonsWhyWebPart

 

Leave a reply