Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie floty?

W realiach współczesnego rynku ubezpieczeniowego i motoryzacyjnego nie zaskakuje nikogo oferta ubezpieczeń flotowych dostępna bezpośrednio u producenta danej marki aut – z wielu względów to rozwiązanie korzystne dla obu stron umowy leasingowej. Pierwszym i chyba najważniejszym jest oczywiście mniejsza liczba formalności wymaganych do zawarcia umowy ubezpieczeniowej, ale są też inne benefity. Spróbujmy zatem choćby w przybliżeniu określić, jakie cechy powinno mieć dobre ubezpieczenie floty samochodowej.

dokumenty i narzędzia na wgniecionej masce samochodu

Nie każde ubezpieczenie floty samochodowej jest równie atrakcyjne (źródło grafiki: Pinterest)

Bez wątpienia do pożądanych cech tego typu ubezpieczenia należą preferencyjne stawki (dostępne np. za brak szkód oraz za serwisowanie wyłącznie w ASO), a dodatkowym atutem z perspektywy leasingobiorcy jest możliwość przedłużania umowy do przynajmniej kilku kolejnych lat eksploatacji samochodu – dla przykładu flota samochodowa Skody (kliknij) może być ubezpieczana nawet do 10. roku eksploatacji!

Likwidacja szkody to w zasadzie temat-rzeka, ale nie ulega wątpliwości, że jeśli w przypadku wystąpienia szkody całkowitej albo kradzieży pojazdu ubezpieczyciel oferuje zwrot pełnej wartości auta z dnia zawarcia umowy, to mamy do czynienia z korzystną dla leasingobiorcy propozycją. Oczywiście tego rodzaju oferty zwykle bywają ograniczone czasowo (np. do 3. roku użytkowania), ale w kontekście dużych flot samochodowych są bez wątpienia opłacalnym rozwiązaniem.

Dobre ubezpieczenie flotowe z reguły będzie również gwarantować szeroki zakres ubezpieczenia, czyli przynajmniej OC, AC (idealnie wraz z kradzieżą), ubezpieczenie NNW oraz bezpłatne usługi assistance w Polsce i Europie. Jak więc widać wybierając dostawcę floty samochodowej warto zwrócić uwagę także i na dostępne u danego producenta ubezpieczenia flotowe, bowiem koncerny samochodowe posiadają ofertę ubezpieczeniową o różnym stopniu atrakcyjności dla potencjalnego leasingobiorcy…

Leave a reply